Kolik dostanou týmy za loňský rok? Nejvíce bere Ferrari

Autosport zveřejnil, kolik peněz dostanou týmy za loňský rok z podílu na komerčních právech. Nejvíce získá Ferrari a to přesto, že obsadilo v poháru až 4. místo.

F1 vydělává na poplatcích od okruhů, televizních právech a ostatních věcech (reklama na okruhu apod.). FOM rozdělí mezi týmy 65% příjmů. Část se rozdělí podle pořadí v poháru konstruktéru, část v rámci speciálních bonusů, které dostávají vítězové Pohárů konstruktérů a historické týmy.

Autosport uveřejnil tabulku s loňskými čísly. Jde o peníze, které dostávají týmy v průběhu letošního roku. Nejvíce vydělalo Ferrari a to přesto, že skončilo až jako 4.

Force India například skončila o jedno místo za McLarenem se ztrátou 26 bodů, ale získala o 38 milionů méně.