Koho příští rok uvidíme u Alfy? Co třeba Bottase?

Šéf týmu Alfa Romeo věří, že v roce 2022 budou v barvách švýcarského týmu závodit vskutku zvučná jména.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Koho příští rok uvidíme u Alfy? Co třeba Bottase? | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Frederic Vasseur věří, že jeho tým je v kurzu a má ambice pro rok 2022 ulovit zvučné jméno. Tým z Hinwilu bude i v následujících letech závodit pod jménem Alfa Romeo.

Vasseur nevylučuje, že by Alfa pro příští rok zcela obměnila jezdeckou dvojici. Antonio Giovinazzi nemá zaručenou čtvrtou sezonu u stejného týmu, otázkou také zůstává budoucnost Kimiho Räikkönena.

Spekuluje se, že by k přestupu k Alfě Romeo mohl mít Valtteri Bottas. Jeho management údajně tým oslovil a zjišťoval možnosti pro případ, že by finský jezdec neprodloužil smlouvu u Mercedesu. Vasseur si stávající situaci poměrně užívá.

„Myslím si, že jsme v dobré pozici, nechybí nám ambice. Daří se nám dohody s ekonomickými partnery, sponzory a jinými. Celé jméno stoupá v ceně.

Partnerství s Alfou je solidní a zajištěné na následujících několik let. Ferrari odvádí dobrou práci, také se zlepšuje. A my pro změnu pracujeme na vylepšení šasi.

Máme tu spoustu dobrých znamení, jsem optimista. Teď je mou prací přesvědčit ty správné lidi,“ řekl Vasseur.

Třiapadesátiletý Francouz ale zároveň nechce slibovat nesplnitelné.

„Je potřeba nalít si čistého vína a s vašimi lidmi mluvit napřímo. Musíte jim říct, že jim nechcete věšet bulíky na nos, že v roce 2022 to na vítězství v závodech vážně nebude. Ani v roce 2023. Chceme ale každý rok posun o dvě nebo tři pozice, chceme se zlepšovat.

Tenhle přístup rezonoval u Kimiho. Našemu projektu a výzvě, kterou jsme před něho postavili, plně porozuměl. Je nezbytné být transparentní. Je lepší si přiznat, že v nejbližších dvou letech nevyhrajeme, ale jestliže máme letos osmé nejlepší auto, chceme příští rok šesté nejlepší a následující rok čtvrté. Je to rozhodně lepší, než když k lidem mluvíte ve stylu, že se nemají čeho bát, a že vše příští rok vyhrajeme. Pak akorát v lidech pěstujete frustraci,“ tuší Vasseur.

Další článek: Fotogalerie: GP Belgie od 60. let po dnešek

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00