Kobercový nálet na Ferrari: FIA vydala další technickou směrnici. A zřejmě ne poslední

FIA vydala další technickou směrnici, která řeší spalovací motory. Stalo se tak na základě podnětu týmů a je asi jasné, proti komu je namířena.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Kobercový nálet na Ferrari: FIA vydala další technickou směrnici. A zřejmě ne poslední | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Před Velkou cenou USA vydala FIA zřejmě nejslavnější technickou směrnici (což je dokument, kterých se běžně vydává v sezóně mnoho) za poslední dobu.

Red Bull se domníval, že Ferrari získává svou výhodu tím, že vstřikuje do spalovacího procesu více paliva, než dovoluje limit a to v okamžiku, kdy senzor průtoku paliva naměří.

Ferrari bylo ihned po drobnohledem všech soupeřů a co čert nechtěl, zpomalilo. Podle některých důkaz, že podvádělo, podle Ferrari jen náhoda, způsobená změnami nastavení.

Scuderia nyní předloží argumenty přímo na trati – Leclercovi nasadí čerstvý motor. Monačan z něj  bude moci ždímat maximum. Na Interlagosu by to mělo být znát.

Chceme férový souboj motorářů, zní z Hondy

Chceme férový souboj motorářů, zní z Hondy

Další technická směrnice

Podle Auto Motor und Sport vydala FIA ve středu další technickou směrnici. TD 38/19 uvádí, že žádná hořlavá kapalina z chladicích systémů (konkrétně z intercooleru, ERS a sběrného potrubí) nemůže být použita ke spalování. FIA v ní odkazuje na starší technickou směrnici TD 54/18, ve které bylo zakázáno spalování oleje. Federace tak jen opakuje již dříve vyřčené – není dovoleno přivádět olej z chladicích systémů do spalovací komory.

Fotogalerie: Na návštěvě Maranella i slavné restaurace Montana

Fotogalerie: Na návštěvě Maranella i slavné restaurace Montana

Auto Motor und Sport se odvolává na jednoho z inženýrů, podle kterého je korespondence mezi jistými týmy a FIA tak čilá, že v dalších dnech můžeme očekávat další technické směrnice, které mají vyloučit všechny možné teorie o výhodě Ferrari.

Německý web to trefně popisuje tak, že soupeři Ferrari se evidentně domnívají, že člověk musí střílet brokovnicí, aby mohl něco trefit. 

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Velké kauzy formule 1: Not bad for a number two driver! (druhý díl)

16:08 | Monacký autoklub popřel spekulace, podle kterých by letošní Grand Prix Monaka měla být zrušena. Závod se prý pojede (vloni chyběl v kalendáři F1 poprvé od roku 1955).
15. ledna | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15. ledna | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.