Kobercový nálet na Ferrari: FIA vydala další technickou směrnici. A zřejmě ne poslední

FIA vydala další technickou směrnici, která řeší spalovací motory. Stalo se tak na základě podnětu týmů a je asi jasné, proti komu je namířena.
Kobercový nálet na Ferrari: FIA vydala další technickou směrnici. A zřejmě ne poslední | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Před Velkou cenou USA vydala FIA zřejmě nejslavnější technickou směrnici (což je dokument, kterých se běžně vydává v sezóně mnoho) za poslední dobu.

Red Bull se domníval, že Ferrari získává svou výhodu tím, že vstřikuje do spalovacího procesu více paliva, než dovoluje limit a to v okamžiku, kdy senzor průtoku paliva naměří.

Ferrari bylo ihned po drobnohledem všech soupeřů a co čert nechtěl, zpomalilo. Podle některých důkaz, že podvádělo, podle Ferrari jen náhoda, způsobená změnami nastavení.

Scuderia nyní předloží argumenty přímo na trati – Leclercovi nasadí čerstvý motor. Monačan z něj  bude moci ždímat maximum. Na Interlagosu by to mělo být znát.

Chceme férový souboj motorářů, zní z Hondy

Chceme férový souboj motorářů, zní z Hondy

Další technická směrnice

Podle Auto Motor und Sport vydala FIA ve středu další technickou směrnici. TD 38/19 uvádí, že žádná hořlavá kapalina z chladicích systémů (konkrétně z intercooleru, ERS a sběrného potrubí) nemůže být použita ke spalování. FIA v ní odkazuje na starší technickou směrnici TD 54/18, ve které bylo zakázáno spalování oleje. Federace tak jen opakuje již dříve vyřčené – není dovoleno přivádět olej z chladicích systémů do spalovací komory.

Fotogalerie: Na návštěvě Maranella i slavné restaurace Montana

Fotogalerie: Na návštěvě Maranella i slavné restaurace Montana

Auto Motor und Sport se odvolává na jednoho z inženýrů, podle kterého je korespondence mezi jistými týmy a FIA tak čilá, že v dalších dnech můžeme očekávat další technické směrnice, které mají vyloučit všechny možné teorie o výhodě Ferrari.

Německý web to trefně popisuje tak, že soupeři Ferrari se evidentně domnívají, že člověk musí střílet brokovnicí, aby mohl něco trefit. 

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Velké kauzy formule 1: Not bad for a number two driver! (druhý díl)

11:44 | Někteří jezdci (Vettel, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas) budou po dobu víkendu bydlet v obytném autě přímo na okruhu.
30. června | Ferrari potvrdilo, že první větší novinky přiveze až do Maďarska.
30. června | Sergej Sirotkin zůstává rezervním jezdcem Renaultu. Potvrdil to tým...
29. června | Alex Zanardi prodělal druhou neurochirurgickou operaci. Stále zůstává v umělém spánku a jeho stav je vážný.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10