Kobajašimu pomohl k sedačce i milión liber od fanoušků

Sbírka Kamuje Kobajašiho, kterou uspořádal proto, aby mohl dál závodit ve formuli 1, měla nejen finanční přínosy.
Kobajašimu pomohl k sedačce i milión liber od fanoušků

Kobajaši začal sbírat peníze od fanoušků už na konci roku 2012, když se dozvěděl, že u Sauberu skončil. Loni mu k sedačce nepomohly a slíbil, že pokud to nevyjde ani letos, všechno vrátí. Ale nemusí, protože získal místo u Caterhamu.

"Po roce to byl víc než milión liber, což není špatný výsledek na dary od fanoušků," uvedl pro Sky Sports. "Tento milión liber bohužel nestačí na získání sedačky, ale snad je to dobré znamení a vzkaz pro Tonyho Fernandese."

"Protože můžu říct: 'Mám hodně fanoušků, chci dělat tuhle práci a udělat v budoucnu z Caterhamu top tým.' Jemu se líbilo, co jsem řekl, a proto jsem teď tady."

Japonský jezdec přiznal, že to byla zřejmě jeho poslední možnost. "Teď je pro všechny těžké získat sedačku ve formuli 1, pokud nejste top jezdec u top týmu, pro nás to není snadné."

"Takže jsem to viděl jako svoji poslední šanci, snažil jsem se, promluvil jsem si s Tonym a on mi dal tuto příležitost. Myslím, že tahle příležitost může znamenat velkou změnu v mém životě."

Na příznivce, kteří mu pomohli, nezapomněl. "Chtěl bych zvlášť poděkovat všem fanouškům, kteří přispěli do 'Podpořte Kamuje'. Jejich příspěvky a gesta mi daly extra sílu, abych se vrátil a bojoval."

"Jsem velmi rád, že získané peníze pomohly nejen mě, ale také letos pomůžou Caterhamu zlepšit se. Každý z vás, kdo mi prostřednictvím 'Podpořte Kamuje' pomohl, se mnou bude v roce 2014 závodit, a na to jsem velmi hrdý."

Ferrari Kobajašimu nabízelo prodloužení smlouvy na vytrvalostní závody, ale odmítl to. Raději šel ke Caterhamu, kde bude závodit zadarmo, tedy bez mzdy.

Další článek: McLaren už má všechny nárazové testy