Kobajašiho sen se stal skutečností, okusil šampaňské na stupních vítězů

Stal se teprve třetím pilotem ze Země vycházejícího slunce, kterému se to podařilo. Sezona jako z pohádky pro tým Sauber pokračuje.
Kobajašiho sen se stal skutečností, okusil šampaňské na stupních vítězů

Již delší dobu se mluví o tom, že budoucnost Kamuje Kobajašiho ve formuli 1 je nejistá. Japonský pilot proto včera závod na Suzuce označil za klíčový. Věřil, že zisk stupňů vítězů by mu mohl pomoci (psali jsme zde). Právě pódium si dával za dnešní hlavní cíl. A jak se ukázalo, nemluvil do větru. Po startu se dokonce po dlouhou dobu pohyboval na druhém místě, o které přišel ve prospěch Felipeho Massy až při zastávkách v boxech. Ke konci závodu odolal tlaku ze strany Jensona Buttona a dojel si tak pro nejlepší výsledek v dosavadní kariéře.

"Byl to fantastický závod. Pro zisk stupňů vítězů jsme se opravdu nadřeli. Můj týmový kolega jich již několik má, mně se štěstí dosud vyhýbalo. Mnohokrát mi to vůbec nešlo na startu. Dnes to myslím bylo ze třetího místa na roštu dobré. Není to sice první řada, ale v pátek jsme zkoušeli jízdu na delší vzdálenosti a vypadalo to velmi dobře. Proto jsme si hodně věřili.

Když jsem se po zhasnutí červených světel posunul o pozici kupředu, pevně jsem věřil, že stupně vítězů jsou v našich silách. V určitou dobu jsme měli plné ruce práce s tím, abychom za sebou udrželi Jensona. Poslední stint byl pěkně drsný. Je skvělé dojet zase na bodech, tím spíš na mé domácí velké ceně. Je to mé první pódium a mám z toho úžasný pocit. Mám velkou radost za fanoušky a všechny lidi, kteří mě podporovali. Na tribuny kolem trati byl parádní pohled. Fanouškům mockrát děkuji. Nyní potřebujeme pokračovat v nastoleném trendu," řekl rozjařený Kobajaši.

Sergio Pérez v závodě rovněž vykazoval dobrou rychlost. Svou snahu ovšem nakonec přehnal, jen těsně se v nájezdu do vlásenky vyhnul vozům Lewise Hamiltona a Kimiho Räikkönena, dostal se mimo trať a tím pro něho závod skončil.

"Moc se týmu omlouvám. Po předjetí Lewise Hamiltona v šestém kole to šlo dobře. Když jsem se o totéž pokusil o něco později, nedopadlo to dobře. Lewis šel na vnitřek poměrně pozdě, takže jsem musel jet vnějškem. Jednoznačně se ale jednalo o mou chybu. Ani start závodu nebyl úplně povedený, Romain Grosjean se zasloužil o pěkný binec a ztratil jsem několik pozic," řekl mexický mladík.

Další článek: Vettel vítězstvím v Japonsku mohutně stáhl ztrátu na Alonsa, který nedojel!