Kobajaši získal od fanoušků v přepočtu už víc než 15 miliónů korun

Japonští fanoušci zareagovali pozitivně na výzvu Kamuje Kobajašiho a pomáhají mu dát dohromady peníze na pokrčování ve formuli 1.
Kobajaši získal od fanoušků v přepočtu už víc než 15 miliónů korun

Kobajaši vyhlásil veřejnou sbírku během brazilského víkendu, když bylo potvrzeno, že ztratil místo u Sauberu ve prospěch Estebana Gutiérreze. Nemá dost sponzorů a říká, že bez finanční podpory mu žádný tým závodní sedačku nedá.

Ke dnešnímu dni mu fanoušci přispěli téměř 66 miliónů jenů, což je více než 15 miliónů korun. To mu na nové angažmá zatím asi stačit nebude, ale pokud se částka ještě navýší, tak by to spolu se sponzorskými penězi rozdíl udělat mohlo.

"Děkuji všem za podporu prostřednictvím ´Kamui Support´. Moc děkuji," vzkázal japonský jezdec.

Další článek: Kubica: Dokud nebudu vědět, že na to nemám, prioritou je návrat do F1

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.