Kobajaši věří, že Renault dokáže své problémy vyřešit rychle

Pilot Caterhamu Kamuj Kobajaši je přesvědčený, že Renault problémy se svými motory vyřeší do prvního závodu letošní sezony, totiž do Velké ceny Austrálie 2014.
Kobajaši věří, že Renault dokáže své problémy vyřešit rychle

Během prvních letošních testů si černého Petra vytáhl Renault, dodavatel motorů pro týmy Red Bull, Lotus, Toro Rosso a Caterham, který musel v Jerezu řešit hned několik problémů se svými pohonnými jednotkami. Mezi tím, co se začínají šířit spekulace o tom, jaký by případně mohla mít špatná forma motoru dopad na výkony pilotů Red Bullu na začátku sezony, Renault slibuje, že svá selhání napraví už do dalších testů v Bahrajnu. Ve zlepšení formy věří i jeden z pilotů Caterhamu , totiž Kamuj Kobajaši.

"Nemám strach," říká Japonec. "V posledních několika letech odvedli skvělou práci, takže se opravdu nebojím. Už před tím, než jsme sem přijeli, zmiňovali, že jsou pozadu s programem. Ptal jsem se jich, jestli jsou tímhle výsledkem překvapeni, a oni odpověděli, že ne, protože jsou pozadu s plánem.

Uvidíme, jak moc budou v těchto dvou týdnech pracovat s daty a jak moc se v Bahrajnu zlepší. Pokud bude v Bahrajnu všechno v pořádku, budu opravdu šťastný. Je hlavně pro motory Renault, pro nás i pro Red Bull hodně důležité, aby všichni tyhle dva týdny pracovali. Pro všechny je to stejné, chybí nám spousta kilometrů," vysvětluje Kobajaši.

Další článek: Brawn: Kdyby si dali dvě a dvě dohromady, došlo by jim, že odcházím napořád

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10