Kobajaši trochu naštval Ferrari

Kamuj Kobajaši přiznal, že Ferrari není nadšené z jeho rozhodnutí opustit vytrvalostní závody a vrátit se do formule 1 s Caterhamem.
Kobajaši trochu naštval Ferrari

Byla to právě Scuderia, kdo Kobajašimu nabídl místo poté, co se Sauber rozhodl na konci roku 2012 pro obměnu jezdecké sestavy. Japonec loni soutěžil pro Maranello v cestovních vozech a měl nabídku na další sezónu, ale odmítl ji.

"Musím říct, že se jim moje rozhodnutí nelíbí," uvedl Kobajaši. "Ale řekl sem Stefanovi (Domenicalimu): 'Tohle je můj sen, být ve formuli 1, a myslím, že je to poslední šance být závodním jezdcem.'"

"Dal mi dobrou nabídku, ale bohužel jsem se musel rozhodnout takhle. Je to jen moje rozhodnutí a určitě musím Stefanovi poděkovat za podporu v loňském roce. Byla to pro mě skvělá zkušenost, ale já jsem tu pro formuli 1, ne abych jezdil v GT."

Kobajaši si byl jistý, že kdyby se na startovní rošt nevrátil letos, tak už nikdy. "Kdyby mi utekl letošní rok, myslím, že by byl konec, a proto jsem se pokusil využít tuto příležitost."

Caterham dlouho váhal mezi Kobajašim a Kovalainenem, takže nic nebylo jisté. "Proto to trvalo tak dlouho, protože jsme se nedokázali rozhodnout," potvrdil majitel týmu Tony Fernandes.

"Není tajemstvím, že mám vřelý vztah k Heikkimu, ale nakonec jsme všechno zvážili a dospěli k závěru, že Kamuj dá tomuto týmu novou jiskru. Chtěli jsme s tím trochu zamíchat a udělat něco jiného, než všichni čekali."

"On má tak trochu povahu 'všechno nebo nic', můžeme mít víc nehod, ale bude pořád bojovat a my jsme si mysleli, že to by to mohlo dát tomuto týmu tak trochu jiskru."

Další článek: Lotus bude kvůli absenci v Jerezu ztrácet, říká Renault

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00