Kobajaši testoval formuli 1 týmu Ferrari

Kamuj Kobajaši po půl roce znovu usedl do monopostu F1. Bylo to ve Fioranu, tři roky starý vůz mu půjčilo Ferrari.
Kobajaši testoval formuli 1 týmu Ferrari

Japonec, který do konce loňské sezóny hájil barvy Sauberu, letos závodí v GT pro Ferrari. Maranellští se navíc rozhodli ho posadit do kokpitu v rámci akce City Racing, která 21. července přivede formule 1 do ulic Moskvy.

Kobajaši se na ni musí připravit, a proto jezdil s F10 ve Fioranu. "První pocit bylo velké štěstí," řekl. "Proti tomuto vozu jsem závodil a věděl jsem, jak je rychlý, takže bylo velmi důležité získat s ním nějaké zkušenosti."

"Formuli 1 jsem naposledy řídil loni v Brazílii a teď závodím ve WEC (Světový šampionát vytrvalostních závodů) v 458 GT a dojmy jsou zcela jiné. Ale nebylo těžké se znovu přizpůsobit, protože jsem v minulosti řídil mnoho různých vozů a jsem zvyklý na změny."

"Bude velmi příjemné znovu řídit vůz F1 na této akci v Moskvě, pro mě to bude dvojitý debut: poprvé za volantem ferrari F1 na akci a moje první návštěva města."

Další článek: S Pérezem může být spokojený jen McLaren, říká Alonso

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.