Kobajaši testoval formuli 1 týmu Ferrari

Kamuj Kobajaši po půl roce znovu usedl do monopostu F1. Bylo to ve Fioranu, tři roky starý vůz mu půjčilo Ferrari.
Kobajaši testoval formuli 1 týmu Ferrari

Japonec, který do konce loňské sezóny hájil barvy Sauberu, letos závodí v GT pro Ferrari. Maranellští se navíc rozhodli ho posadit do kokpitu v rámci akce City Racing, která 21. července přivede formule 1 do ulic Moskvy.

Kobajaši se na ni musí připravit, a proto jezdil s F10 ve Fioranu. "První pocit bylo velké štěstí," řekl. "Proti tomuto vozu jsem závodil a věděl jsem, jak je rychlý, takže bylo velmi důležité získat s ním nějaké zkušenosti."

"Formuli 1 jsem naposledy řídil loni v Brazílii a teď závodím ve WEC (Světový šampionát vytrvalostních závodů) v 458 GT a dojmy jsou zcela jiné. Ale nebylo těžké se znovu přizpůsobit, protože jsem v minulosti řídil mnoho různých vozů a jsem zvyklý na změny."

"Bude velmi příjemné znovu řídit vůz F1 na této akci v Moskvě, pro mě to bude dvojitý debut: poprvé za volantem ferrari F1 na akci a moje první návštěva města."

Další článek: S Pérezem může být spokojený jen McLaren, říká Alonso

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?