Kobajaši si nemyslí, že by Sauber patřil na špičku startovního pole

Navzdory barcelonským testům, které se stáji z Hinwilu vydařily, zůstává Japonec nohama na zemi. Pódium je podle něj i tak vzdálené. V závodech chce především pravidelně bodovat.
Kobajaši si nemyslí, že by Sauber patřil na špičku startovního pole

Kamuj Kobajaši se v pátek na okruhu v Montmelo blýskl nejrychlejším časem nejen celého dne, ale také celých druhých předsezonních testů. K tomu stihl přidat ještě nevětší porci ujetých kol a Sauber se v tu ránu stal v očích svých konkurentů týmem, se kterým bude potřeba zpočátku sezony počítat.

Sám Kobajaši však tento výkon nikterak nepřeceňuje a připomíná, že body se počítají až v Melbourne. "Je to testování. Je to lepší než nic a je to lepší než posledně (v Jerezu), samozřejmě. Ale nemyslím si, že by to byl skutečný výsledek. Nevěřím, že by tomu tak bylo, a vím více než kdokoliv jiný, jaká je situace (ohledně výkonnosti Sauberu)," řekl na stránkách Autosportu Kobajaši.

"Celkově si myslím, že to tu v Barceloně byl velmi dobrý test. Během jednoho dne jsme ujeli vzdálenost dvou závodů, což je dobré."

Oproti Jerezu, kde musel Sauber kvůli častým technickým poruchám několikrát poupravit svůj program, byl vůz C31 v druhých letošních testech také spolehlivý. I přesto japonský pilot podotýká, že i v této oblasti je ještě prostor pro zlepšení: "Stále máme několik problémů, ale jsou daleko menší, a to je dobré znamení. Jsou to jen malé problémy se spolehlivostí, což je dobré."

Hlavním cílem švýcarské stáje v letošní sezoně bude dojíždět na bodovaných pozicích. Šance na umístění v první trojce v některém ze závodů nejsou podle Kobajašiho reálné. "Musíme být vyrovnaní. Netoužíme po vítězstvích nebo pódiích, to je pro nás trochu daleko. Abych byl realistický, chceme, abychom stále sbírali body," dodal.

Další článek: Lotus má údajně problémy s předním zavěšením

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00