Kobajaši se stal jezdcem Ferrari, bude závodit v cestovních vozech

Bývalý pilot Sauberu Kamuj Kobajaši se stal prvním asijským jezdcem v historii Ferrari, barvy Scuderie bude hájit v GT závodech.
Kobajaši se stal jezdcem Ferrari, bude závodit v cestovních vozech

Kobajaši musel na konci loňské sezóny uvolnit svoji sedačku, protože švýcarskému týmu nepřinesl dost peněz. Udržet se ve formuli 1 pak snažil i díky veřejné sbírce, ale nepodařilo se mu to.

Dnes oznámil, co bude letos dělat. Stal se jezdcem Ferrari pro GT závody ve vytrvalostním šampionátu FIA (WEC). Prvním závodem pro něj bude dubnová šestihodinovka v Silverstonu.

"Je pro mě ctí stát se součástí rodiny Ferrari," řekl. "Poprvé budu soutěžit ve vytrvalostních závodech v šampionátu s GT vozy. Nemůžu se dočkat, až začnu pracovat s AF Corse, a opravdu doufám, že budu moci spolu s týmovými kolegy mít za cíl titul."

Další článek: Button: Já z McLarenu neodejdu, zakončím tu kariéru

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.