Kobajaši se snaží soustředit na první závod, ale myslí hlavně na Japonsko

Problémy Japonska způsobené zemětřesením a následnou cunami brání Kamuji Kobajašimu si užít první závodní víkend sezóny. Soustředění bude těžké.
Kobajaši se snaží soustředit na první závod, ale myslí hlavně na Japonsko

"Samozřejmě mám velké obavy o svoji zemi, takže jsem po testu v Barceloně jel do Japonska," vysvětloval své starosti japonský pilot. "Musím říct, že situace je opravdu špatná. Hodně lidí zemřelo, hodně lidí se stalo bezdomovci a v zimě nemají jídlo a pití, a hodně lidí ztratilo své blízké. Je těžko uvěřitelné, že scénář horší než ve filmu se stal skutečností. Musíme držet spolu a potřebujeme pomoc celého světa. Mám obavy, že by celá země mohla zmizet, je to opravdu strašné."

"Jelikož jsou zprávy po zemětřesení a cunami každý den horší, není na co se v tuto chvíli těšit. Cítím, že musím něco udělat. Chci pomoci, ale ve skutečnosti sám nic nemůžu udělat. Myslím, že se teď můžu jen soustředit na úvodní závod v Melbourne. Původně jsem si ho chtěl užít. Teď chci jen odvést maximum a dosáhnout co nejlepšího výsledku, který by snad mohl lidi v Japonsku trochu povzbudit a být pro ně dobrou zprávou."

Obavy ze situace v Japonsku vyjádřil také kolega Kobajašiho Sergio Pérez, kterého čeká první závod ve formuli 1. "Bude to víkend, během kterého se budu muset rychle přizpůsobit mnoha věcem - okruhu, který je pro mě nový, a všem aspektům Grand Prix víkendu, od volných tréninků, přes kvalifikaci až po závod."

"Zatím si ani nedokážu představit, jaké to bude, až v neděli zhasnou světla, ale nemůžu se dočkat. V Austrálii jsem nikdy předtím nebyl. Trať a další věci jsem se samozřejmě učil. Zjistil jsem, že je to těžká trať, velmi náročná a není snadné na ní najít limity, takže to bude těžké."

Sauber poveze v Austrálii na svých vozech vzkazy na podporu Japonska.

Další článek: Vývoj zdravotního stavu Roberta Kubici překonává očekávání

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00