Kobajaši: Předjetí Räikkönena hned po startu bylo klíčové

Trulli měl díky opotřebení první sady pneumatik potíže s brzděním.

Toyotě se podařilo poprvé od Velké ceny Maďarska bodovat s oběma vozy. Jarno Trulli si sice v Abú Zabí oproti startu o jedno místo pohoršil a dojel sedmý, ale velmi dobrý výkon dnes podal náhradník za zraněného Tima Glocka Kamuj Kobajaši. Z dvanácté pozice na startu se díky bezchybné jízdě a strategii na jednu zastávku v boxech dostal až na šestou v cíli. Ve svém druhém závodě si tak připsal první body v kariéře. Dokonce dokázal v přímém souboji předjet mistry světa Kimiho Räikkönena a Jensona Buttona.

Kobajaši měl ze závodu právem dobrý pocit. "Na startu jsem předjel (Kimiho) Räikkönena. To bylo důležité. Kdybych byl v prvním stintu celou dobu za ním, bylo by těžké dostat se mezi nejlepších šest," vysvětloval Japonec, který si od tohoto předjetí začal věřit na body. Zajížděl konzistentní časy a díky strategii se posouval pořadím kupředu. "Nepředpokládal jsem, že budu v této sezoně závodit ve formuli jedna. Chci poděkovat Toyotě za tuto příležitost. Mým cílem bylo dojet dnes na bodech, ale jsem překvapen, že jsem dojel šestý. To je fantastický výsledek a jsem extrémně šťastný."

Svého týmového kolegu chválil i Trulli, který jinak absolvoval obtížný závod. Od začátku bojoval s vozy BMW, ale limitovaly ho potíže s trakcí. "Během prvního stintu mi rychle odcházely zadní pneumatiky a měl jsem potíže s brzděním. Jel jsem tvrdě, jak to jen šlo, a snažil se bojovat o první šestku," vzpomínal Ital. "Nakonec jsem dojel sedmý, což není špatné. Pro tým je to pěkný výsledek."

Šéf týmu Tadaši Jamašina měl radost, že se oběma jezdcům podařilo v posledním závodě sezony bodovat. "Kamuj odvedl fantastickou práci a jsme na něj hrdí. Jarno také bojoval tvrdě, aby zajel slušný výsledek. Letos tento tým, včetně všech lidí v továrně v Kolíně nad Rýnem, odvedl brilantní práci. Byla to těžká sezona, ale zakončili jsme ji pozitivně. Děkuji všem v týmu, sponzorům a fanouškům," bilancoval Japonec, který neopomněl pogratulovat organizátorům závodu k jeho uspořádání a týmu Brawn GP v čele s Jensonem Buttonem k zisku titulů.

O další budoucnosti týmu Toyota ve formuli 1 by se mělo rozhodnout v první polovině listopadu, kdy bude zasedat vedení automobilky.

Další článek: Vítěz Vettel: Dneska večer byla radost řídit

Témata článku: , ,