Kobajaši možná zamíří do japonské Super formule

Kamuj Kobajaši bude zřejmě patřit k těm, kteří opustí formuli 1. I kdyby Caterham našel kupce, není jisté, zda si Japonce ponechá.
Kobajaši možná zamíří do japonské Super formule

Kobajaši z formule 1 odešel už jednou, kdy zamířil do Maranella a jezdil za Ferrari ve vytrvalostních závodech. Kam povedou Kobajašiho kroky nyní, to zatím neví zřejmě ani on sám. Čeká ho ale test monopostu Super formule, což je v Japonsku nejen velmi populární ale také velmi kvalitní šampionát. Jezdí se v šasi od Dallary, které pohání motor od Toyoty nebo Hondy.

Kobajaši bude testovat na okruhu Okajama 10. a 11. prosince. „Nemohu potvrdit nic pro rok 2015, ale jsem rád za tuto příležitost. Slyšel jsem, že SF14 je skvělé závodní auto a je to už dlouho, co jsem naposledy testoval na japonském okruhu,“ řekl Kobajaši.

Další článek: Sezóna 2014 v číslech a statistikách

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna