Kobajaši: Letos bych snad mohl občas bojovat o stupně vítězů

Kamuj Kobajaši je povzbuzený formou týmu Sauber a věří, že by letos mohl bojovat vpředu. Vyhrávat nebude, ale při troše štěstí by se mohl podívat na pódium.

"Nemyslím, že bych mohl bojovat o vítězství," uvedl japonský pilot. "Pořád jsem nováček. Ve formuli 1 je hodně tratí, které neznám, a to znamená velký rozdíl. Dokonce i po třech nebo čtyřech hodinách tréninků a kvalifikace to pořád není snadné."

"Ale možná budu mít šanci získat umístění na stupních vítězů. Jinak je důležité pořád bodovat. Ne na desátém nebo devátém místě, ale tak mezi čtvrtým a osmým, to je pro nás opravdu důležité. Pokud pak odpadnou nějaké vozy, nebo k něčemu dojde, mohl bych dosáhnout na pódium."

Kobajaši zajel nejrychlejší čas druhého dne testů v Jerezu, ale na první místo se posunul až v úplném závěru dne. Pochopitelně odmítl prozradit, jaké množství paliva při svém nejlepším pokusu měl, ale řekl, že ´super lehký ´ nebyl. Podle něj to byla normální jízda.

"Určitě jsme teď na tom dobře, ale je těžké říct, jak přesně si stojíme. Musíme být optimisté, tvrdě pracovat, soustředit se na vylepšování vozu a komunikaci s týmem a počkat si na Bahrajn," dodal.

Další článek: Budeme znovu bojovat vpředu, předpovídá Mark Webber

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00