Kobajaši: Letos bych snad mohl občas bojovat o stupně vítězů

Kamuj Kobajaši je povzbuzený formou týmu Sauber a věří, že by letos mohl bojovat vpředu. Vyhrávat nebude, ale při troše štěstí by se mohl podívat na pódium.

"Nemyslím, že bych mohl bojovat o vítězství," uvedl japonský pilot. "Pořád jsem nováček. Ve formuli 1 je hodně tratí, které neznám, a to znamená velký rozdíl. Dokonce i po třech nebo čtyřech hodinách tréninků a kvalifikace to pořád není snadné."

"Ale možná budu mít šanci získat umístění na stupních vítězů. Jinak je důležité pořád bodovat. Ne na desátém nebo devátém místě, ale tak mezi čtvrtým a osmým, to je pro nás opravdu důležité. Pokud pak odpadnou nějaké vozy, nebo k něčemu dojde, mohl bych dosáhnout na pódium."

Kobajaši zajel nejrychlejší čas druhého dne testů v Jerezu, ale na první místo se posunul až v úplném závěru dne. Pochopitelně odmítl prozradit, jaké množství paliva při svém nejlepším pokusu měl, ale řekl, že ´super lehký ´ nebyl. Podle něj to byla normální jízda.

"Určitě jsme teď na tom dobře, ale je těžké říct, jak přesně si stojíme. Musíme být optimisté, tvrdě pracovat, soustředit se na vylepšování vozu a komunikaci s týmem a počkat si na Bahrajn," dodal.

Další článek: Budeme znovu bojovat vpředu, předpovídá Mark Webber

Témata článku: ,