Kobajaši bude závodit v japonské Super Formuli

Kamuj Kobajaši po finančních problémech Caterhamu opustil na konci loňské sezóny formuli 1. V letošní sezóně bude závodit v domácím japonském šampionátu Super Formule.
Kobajaši bude závodit v japonské Super Formuli

Japonec do formule 1 vstoupil v sezóně 2009, kdy v barvách toyoty absolvoval dva závody. Následující tři sezóny strávil u Sauberu, které korunoval třetím místem ve Velké ceně Japonska v roce 2012.

V následující sezóně místo ve formuli 1 nenašel a odešel do vytrvalostních závodů. V loňském roce získal sedačku u Caterhamu, který však měl velké finanční potíže a několik závodů musel dokonce vynechat.

Kobajaši bude závodit v týmu LeMans a jeho týmovými kolegy budou Loic Duval a Ryo Hirawaka. O svém novém angažmá Japonec informoval prostřednictvím svého Facebooku. 

„Pro rok 2015 jsem se připojil k šampionátu Super Formula,” napsal Japonec. „Jsem rád, že jsem po 12 letech v Evropě zpátky v domácích závodech. Rád bych na trati předvedl úžasnou jízdu a vzrušující show! Všechny závody se pojedou v Japonsku, takže prosím přijeďte do Japonska a pojďte se mnou skutečně závodit!”

V japonské Super Formuli Kobajaši narazí na další jezdce, kteří se po kariéře ve formuli 1 rozhodli závodit v zemi vycházejícího slunce. Jeho soupeřem tak bude například bývalý jezdec Williamsu Kazuki Nakadžima.

V japonské formulové sérii už několik let závodí také trojnásobný vítěz 24h Le Mans André Lotterer, který loni ve Velké ceně Belgie na jeden závod nahradil u Caterhamu právě Kobajašiho.

Další článek: Red Bull RB11 se představil v maskovacích barvách

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00