Kobajaši bude závodit v japonské Super Formuli

Kamuj Kobajaši po finančních problémech Caterhamu opustil na konci loňské sezóny formuli 1. V letošní sezóně bude závodit v domácím japonském šampionátu Super Formule.
Kobajaši bude závodit v japonské Super Formuli

Japonec do formule 1 vstoupil v sezóně 2009, kdy v barvách toyoty absolvoval dva závody. Následující tři sezóny strávil u Sauberu, které korunoval třetím místem ve Velké ceně Japonska v roce 2012.

V následující sezóně místo ve formuli 1 nenašel a odešel do vytrvalostních závodů. V loňském roce získal sedačku u Caterhamu, který však měl velké finanční potíže a několik závodů musel dokonce vynechat.

Kobajaši bude závodit v týmu LeMans a jeho týmovými kolegy budou Loic Duval a Ryo Hirawaka. O svém novém angažmá Japonec informoval prostřednictvím svého Facebooku. 

„Pro rok 2015 jsem se připojil k šampionátu Super Formula,” napsal Japonec. „Jsem rád, že jsem po 12 letech v Evropě zpátky v domácích závodech. Rád bych na trati předvedl úžasnou jízdu a vzrušující show! Všechny závody se pojedou v Japonsku, takže prosím přijeďte do Japonska a pojďte se mnou skutečně závodit!”

V japonské Super Formuli Kobajaši narazí na další jezdce, kteří se po kariéře ve formuli 1 rozhodli závodit v zemi vycházejícího slunce. Jeho soupeřem tak bude například bývalý jezdec Williamsu Kazuki Nakadžima.

V japonské formulové sérii už několik let závodí také trojnásobný vítěz 24h Le Mans André Lotterer, který loni ve Velké ceně Belgie na jeden závod nahradil u Caterhamu právě Kobajašiho.

Další článek: Red Bull RB11 se představil v maskovacích barvách

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna