Klien: Dokázal jsem, že jsem rychlý, auto teď vrátím Jamamotovi

Christian Klien dostal po čtyřech letech příležitost znovu závodit a věří, že nezklamal. I když v Japonsku nepojede, doufá, že mu sedačku někdo v budoucnu nabídne.
Klien: Dokázal jsem, že jsem rychlý, auto teď vrátím Jamamotovi

"Tu šanci jsem využil dobře na to, že jsem byl ve voze poprvé celý víkend," řekl Rakušan pro F1 Pulse. "Podal jsem dobrý výkon, i když jsem si musel znovu celý víkend zvykat na auto a jeho nastavení. Dokázal jsem, že jsem rychlý a maximálně jsem šanci využil. Rozhodnutí je teď na týmu. Jamamota jsem nahradil jen pro tento závod a teď se do vozu vrátí."

Klien závodil po boku Bruna Senny a byl jasně lepší. Odstoupit musel kvůli poruše hydrauliky. "Byl to těžký závod, protože nebylo snadné uřídit auto na tomto okruhu," vysvětloval. "Chybí nám hodně přítlaku. Dokonce jsme hodně ztráceli i na Lotus a Virgin. Šlo víceméně jen o udržení vozu na trati."

"Před Sennou jsem si vybudoval osmisekundový náskok a byl jsem opravdu spokojený s výkonem, který jsem podal ve srovnání s týmovým kolegou. Ale jinak jsme byli daleko za Virginem a Lotusem. A to bylo zklamání."

I když tým HRT oficiálně odůvodnil jezdeckou výměnu tím, že se Jamamoto otrávil jídlem, objevily se spekulace, že měl Japonec problémy s financováním svého místa, proto měl dostat příležitost Klien. Ten řekl, že ví jen to, co tým prohlásil. V Japonsku prý určitě nastoupí Jamamoto, v dalších závodech není vyloučené, že HRT dá znovu příležitost Klienovi.

"Jednáme s týmy, které mají volnou sedačku pro příští rok. Celý víkend ve voze mi pomohl se předvést, abych měl větší šanci získat příští rok místo," dodal Klien k sezóně 2011.

Další článek: Virgin počítá s porážkou od Lotusu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.