Klíčové nyní budou nové pneumatiky, upozorňuje Ferrari

Scuderia se ocitla v nepříznivé situaci, její ztráta na soupeře se prohloubila. Ale nový zlom v šampionátu můžou přinést nové pneumatiky.
Klíčové nyní budou nové pneumatiky, upozorňuje Ferrari

Ferrari doufalo, že byl Silverstone jen jednorázovým výpadkem ve výkonnosti, ale rychlost nenašlo ani na Nürburgringu.

"Z posledních závodů jsme domů nedovezli výsledky, které jsme očekávali," uznal šéf týmu Stefano Domenicali. "Můžu jen říct, že sklenici vidíme z poloviny plnou. Body získané v této fázi šampionátu budou velmi důležité, zatímco se snažíme udělat stejný krok vpřed, jako udělali naši soupeři."

Maranellští se budou samozřejmě dál snažit ve vývoji, ale Domenicali upozornil, že nové pneumatiky, které budou týmy testovat v Silverstonu a se kterými budou závodit od Maďarska, můžou situací znovu zamíchat.

"Skutečný krok přijde v příštím závodu v Maďarsku, kde budou nasazeny pneumatiky s konstrukcí 2012 a směsmi 2013. Tam zjistíme, jaká je skutečná situace a jak auta reagují na tuto změnu."

"Mohl by to být důležitý moment diskontinuity, který bude okamžitě vyžadovat velké množství práce. Jsme uprostřed šampionátu, takže v druhé polovině budeme muset útočit, protože se naše cíle určitě nezměnily."

Jak by to mohlo vypadat v Maďarsku, týmy zjistí v Silverstonu. "Bude to test, ve kterém bude klíčové vyhodnocení nových pneumatik, především pak interpretace jejich fungování s naším vozem. Díky tomu zjistíme, jaké změny potřebujeme, abychom auto posunuli vpřed."

Ferrari zatím nestanovilo přesný program testu ani jeho jezdecké obsazení.

Diskuze (45) Další článek: Mercedes teď chce alespoň jeden den testů, aby si vyzkoušel nové pneumatiky
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
25. března | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10