Klíčové nyní budou nové pneumatiky, upozorňuje Ferrari

Scuderia se ocitla v nepříznivé situaci, její ztráta na soupeře se prohloubila. Ale nový zlom v šampionátu můžou přinést nové pneumatiky.
Klíčové nyní budou nové pneumatiky, upozorňuje Ferrari

Ferrari doufalo, že byl Silverstone jen jednorázovým výpadkem ve výkonnosti, ale rychlost nenašlo ani na Nürburgringu.

"Z posledních závodů jsme domů nedovezli výsledky, které jsme očekávali," uznal šéf týmu Stefano Domenicali. "Můžu jen říct, že sklenici vidíme z poloviny plnou. Body získané v této fázi šampionátu budou velmi důležité, zatímco se snažíme udělat stejný krok vpřed, jako udělali naši soupeři."

Maranellští se budou samozřejmě dál snažit ve vývoji, ale Domenicali upozornil, že nové pneumatiky, které budou týmy testovat v Silverstonu a se kterými budou závodit od Maďarska, můžou situací znovu zamíchat.

"Skutečný krok přijde v příštím závodu v Maďarsku, kde budou nasazeny pneumatiky s konstrukcí 2012 a směsmi 2013. Tam zjistíme, jaká je skutečná situace a jak auta reagují na tuto změnu."

"Mohl by to být důležitý moment diskontinuity, který bude okamžitě vyžadovat velké množství práce. Jsme uprostřed šampionátu, takže v druhé polovině budeme muset útočit, protože se naše cíle určitě nezměnily."

Jak by to mohlo vypadat v Maďarsku, týmy zjistí v Silverstonu. "Bude to test, ve kterém bude klíčové vyhodnocení nových pneumatik, především pak interpretace jejich fungování s naším vozem. Díky tomu zjistíme, jaké změny potřebujeme, abychom auto posunuli vpřed."

Ferrari zatím nestanovilo přesný program testu ani jeho jezdecké obsazení.

Další článek: Mercedes teď chce alespoň jeden den testů, aby si vyzkoušel nové pneumatiky

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00