Klíčové bude znovu trefit nastavení pro pneumatiky, říká Mercedes

Jestli na své vítězství z Číny dokáže Mercedes navázat dalším dobrým výsledkem, bude záležet především na pneumatikách. Není zaručené, že se nastavení vozu znovu podaří.
Klíčové bude znovu trefit nastavení pro pneumatiky, říká Mercedes

Mercedes se v prvních dvou Grand Prix sezóny trápil s pneumatikami, ale v Číně pro něj nastal velký obrat. Ze slabiny se stala silná stránka a výsledkem bylo vítězství Nica Rosberga. V Bahrajnu ale může být vše znovu jinak.

"Tým tvrdě pracoval na překonání problémů s pneumatikami, které jsme měli v prvních dvou závodech, a je zřejmé, že získání optimální výkonnosti z pneumatik Pirelli je naprosto klíčové pro naše výkony a schopnost bojovat vpředu," řekl šéf týmu Ross Brawn.

"Teploty a podmínky na trati v Bahrajnu budou velmi odlišné od Šanghaje, ale my budeme tvrdě pracovat na maximálním využití potenciálu W03, abychom měli další dobrý víkend."

Šakir je trať typu stop and go, což Mercedesu vyhovuje. "Profil tratě našemu autu určitě sedí, ale pro nás bude opravdu velkou výzvou znovu dobře zvládnout pneumatiky a najít vyvážené nastavení, protože teploty budou mnohem vyšší než v Číně," upozornil Nico Rosberg.

Sportovní šéf Mercedesu Norbert Haug připomněl, že formule 1 na kratší konfiguraci Šakiru nezávodila od roku 2009. A kvůli loni vynechané Grand Prix pojedou vozy v Bahrajnu poprvé na pneumatikách Pirelli a s DRS.

"Zůstáváme nohama na zemi, protože letos platí víc než kdy předtím v historii formule 1, že jen malé detaily můžou z hrdinů udělat nuly. Minulou sobotu dělily první místo od 11. jen tři desetiny sekundy," dodal.

Další článek: Josef Král skončil v GP2, střídá jej Španěl Clos

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10