Klíčem k úspěchu Renaultu byla výměna vedení, říká Lopez

U Renaultu skončila éra Flavia Briatoreho a tým jde znovu nahoru. Musel proto vyměnit lidi na vedoucích pozicích a obnovit motivaci všech zaměstnanců. Budoucnost by podle nového majitele měla být ještě lepší.

"Jen tím, že jsme vyměnili lidi na některých klíčových manažerských pozicích, jsme obnovili vůli vítězit," řekl Lopez pro Reuters. "Týmu a lidem jsme ukázali, že to dokážou, stejně jako před pár lety. Myslím, že základy jsou pevné jako skála."

"Výměnu lidí na klíčových pozicích managementu tady a v továrně jsme už prakticky dokončili. Co se nás týče, teď se poprvé můžeme skutečně soustředit na výsledky místo organizace týmu. Takže teď je struktura pevnější, než kdy byla."

Řadoví členové týmu podle Lopeze nikdy neztratili své dovednosti, které vedli k zisku titulů mistrů světa. Jen bylo třeba nastavit tu správnou atmosféru, aby znovu začali podávat ty nejlepší výkony.

"Do týmu se vrátila vítězná mentalita," konstatoval. "Samozřejmě bychom chtěli příští rok bojovat o šampionát, ale to vyžaduje víc než jen slova. Musíme mít správnou kulturu. A podle mě už se vrátila, protože víkend jako byl tento, nebyl zklamáním jen pro mě, ale pro celý tým."

Šéf týmu Eric Boullier řekl již několikrát, že morálka týmu byla při prodeji na nule. Důležité bylo také všechny zaměstnance ujistit, že nový majitel to myslí se závoděním upřímně. Lopezovi se podařilo zajistit dostatečné množství financí, přicházejí noví sponzoři a příští rok se očekává nový hlavní sponzor, jako měl dřív Renault ING. Jeho identitu ale Francouzi tají.

Úspěchy týmu dokonce vyvolaly spekulace, že by automobilka Renault mohla chtít svůj tým koupit zpět. Podle některých zdrojů vyčkává na to, jak dopadnou vyjednávání o nové Concordské dohodě. Lopez je však se svým týmem maximálně spokojený a nemá v plánu se ho zbavovat.

"Co se nás týče, tak nevím, proč bych prodával," řekl. "Finančně jsme na tom velmi dobře. Možná by některé lidi potěšilo, kdyby to tak nebylo, ale mají smůlu."

Další článek: Brawn GP loni vydělal sto padesát miliónů dolarů

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.