Klíčem k úspěchu Red Bullu byla kontinuita, míní Webber

Dlouhodobé vztahy se zaměstnanci pomohly podle Marka Webbera Red Bullu dostat se ve formuli 1 na vrchol. Téměř vše si postavil od nuly.
Klíčem k úspěchu Red Bullu byla kontinuita, míní Webber

Webber poznal u Red Bullu období největší slávy, ale tým pomáhal budovat od roku 2007, takže poznal i slabší období. Cesta k úspěchu podle něj vedla přes stabilitu mezi zaměstnanci.

"Mohli byste si myslet, že se jezdec moc nespoléhá na vedení, ale tak to není vždy," uvedl pro Sportlobster. "Ve formuli 1 má tým přes 500 zaměstnanců, takže dobré řízení a delegování je velmi důležité. Podle mého názoru Red Bull dokázal, že klíčová je kontinuita."

"Přístupem Red Bullu bylo mít co nejmenší fluktuace mezi zaměstnanci a jezdci. Neustálé reorganizace jsou zřejmě ještě škodlivější než ve fotbale, protože jsou neefektivní a drahé."

Když Red Bull koupil v roce 2004 tým Jaguar, samozřejmě provedl reorganizaci, ale od té doby zůstal stabilní. Vychovával své vlastní talenty.

"Kromě Adriana Neweyho nezačal Red Bull s papírově velkými jmény," vzpomínal Australan. "Jeho filozofie nebyla přetahovat lidi od konkurenčních týmů, ale stavět od základů. Teď je mnoho lidí Red Bullu naháněno ostatními."

"Většina úspěchů je zásluhou neznámých hrdinů, o kterých většina lidi ani neuslyší. Dlouhodobý úspěch nepřichází přes noc."

Loni ale začal Red Bull ztrácet důležité lidi, konkurentům se podařilo získat několik technických pracovníků především z oblasti aerodynamiky.

Další článek: Schumacherova rodina chce, aby média opustila nemocnici