Klíč ke Grosjeanově budoucnosti drží Kubica

Romain Grosjean naznačil, že s ním Renault počítá v závodní sedačce, pokud se nevrátí Robert Kubica. V opačném případě si bude hledat místo u jiné stáje.
Klíč ke Grosjeanově budoucnosti drží Kubica

Grosjeana čeká po závodech z roku 2009 návrat do formule 1, bude jezdit pro Renault v prvních volných trénincích v Abú Zabí a Brazílii. Je to příprava na návrat do závodní sedačky v příštím roce. Teď už je zřejmě jen otázkou, pro kterou stáj bude Francouz v sezóně 2012 jezdit.

"Je trochu brzy na to, abych něco říkal, ale v tuto chvíli je klíčový Robert (Kubica)," uvedl Grosjean pro Autosport. "Všichni doufáme, že se uzdraví, ale zatím je brzy říkat cokoliv ve vztahu k příštímu roku."

"Měli jsme jednání s několika týmy a pokračujeme v nich. Zatím není nic uzavřené, takže všichni budou muset být trpěliví."

Grosjean nepopírá, že jeho první účinkování ve formuli 1 před dvěma roky nebylo úspěšné, ale je přesvědčený, že tentokrát dopadne lépe. Je mnohem zkušenější, a to nejen díky titulu mistra GP2.

"Naposledy to byla taková zvláštní šance, ne úplně skutečná," řekl o svém záskoku za vyhozeného Piqueta. "Byla to příležitost, kterou jsem nemohl odmítnout, ale nebyl to ten nejlepší způsob, jak naskočit do F1."

"Když si požijete těžké časy, hodně se naučíte. A já si myslím, že jsme lépe připravený. Je vždy těžké být stoprocentně připravený na formuli 1, ve srovnání se vším ostatním je to opravdu velký krok, ale jsem o sto procent lépe připravený než tehdy."

Účast v roce 2009 ale nebyla pro Grosjeana úplně bezvýznamná, cení si zejména zkušeností, které posbíral po boku Fernanda Alonsa.

Další článek: Webber: Penalizací je moc, Hamiltona a Massu měli nechat být

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen