Klíč k úspěchu je v detailech, říká Arrivabene ke snaze dohnat Mercedes

Ferrari se v sezóně 2016 hodlá znovu stát plnohodnotným aspirantem na mistrovský titul.
Klíč k úspěchu je v detailech, říká Arrivabene ke snaze dohnat Mercedes

Ferrari před sezónou 2016 pracuje na všech oblastech svého vozu, klíč k úspěchu totiž tentokrát tkví v detailech. Takový je názor šéfa týmu Maurizia Arrivabeneho.

Italská stáj v loňském roce zažila velice nepovedenou sezónu, letos se však oklepala a zaznamenala výrazný posun vpřed. Sebastian Vettel vybojoval tři vítězství a stáj z Maranella obsadila celkové druhé místo za dominantním Mercedesem.

Zatímco velkého pokroku je možné dosáhnout zejména ve vývoji motoru, Ferrari se podle Arrivabeneho soustředí také na aerodynamiku a šasi, přičemž tým podle Itala zkoumá každý detail.

„Musíme tvrdě pracovat na všech oblastech auta, musíme znovu pokročit s motorem, potřebujeme pracovat na šasi a také na aerodynamice. Motor je pro nás velice důležitý, letos jsme ho hodně zlepšili.

Pánové z oddělení pro šasi a aerodynamiku také nespali. Pokud chcete být v perfektní situaci, musíte znát každý detail, protože v detailech je zakopaný pes. Nejdůležitější je však zajistit, aby všichni kluci pracovali společně a navzájem si pomáhali.“

S ohledem na první sezónu v roli šéfa Ferrari Arrivabene podotkl, že vášeň je pro něj stále klíčovým prvkem.

„Řadu let cestujete po světě a lidé si myslí, že navštěvujete hezká místa a bavíte se, co ale musím říct, je, že když chcete dělat tuhle práci, potřebujete velkou vášeň a ta vášeň vás žene dál.“

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: McLaren by nás mohl příští rok porazit, obávají se u Red Bullu

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00