Klíč k další pole position? Přesné načasování, tvrdí Vettel

Náročná kvalifikace na Velkou cenu Belgie přinesla největší radost Sebastianu Vettelovi, který se na první místo na startu závodu letos postaví už podeváté.
Klíč k další pole position? Přesné načasování, tvrdí Vettel

Dnešní triumf však prý nebyl tak snadný, jak by se podle náskoku na ostatní mohlo zdát. Na začátku kvalifikace hvězda Red Bullu nebyla příliš spokojena se svým monopostem.

"Byla to velmi obtížná kvalifikace, to bez debat. Její první a druhá část se jela za mokra, trať ale rychle osychala a bylo to velmi zrádné. Hlavním úkolem bylo postoupit dál. Na začátku jsem se necítil zrovna pohodlně, ale ve druhé patnáctiminutovce jsme se velmi zlepšili. Podařilo se mi Spa poznat z jiného úhlu, začal jsem používat stopy, které jsem dříve nevyužíval a ve třetí části kvalifikace jsme si byli jistí, že asfalt je dostatečně suchý na nasazení slicků. Zároveň nám ale bylo jasné, že pokud nezačne znovu pršet, rozhodne se až v posledním kole.

Včera ani dnes ráno jsem nebyl úplně spokojen, ale učinili jsme správné kroky a vrátili se zpět, zejména na suchu. Do puntíku nám vycházelo načasování, obzvlášť pak na konci kvalifikace. Vypadalo to dobře, všechno šlo tak, jak má. V posledních dvou kolech jsem se snažil co nejvíc zahřát pneumatiky, jel jsem co to šlo.

Několik sekund přede mnou jsem viděl jet Lewise. Často se mu blokovala kola. Na suchu jsem byl s vozem velmi spokojen. Pořád se zrychloval. Podmínky na trati se neustále měnily, což situaci neusnadňovalo. Jak jsme dnes viděli, na této trati je možné všechno. Uvidíme, jak to bude vypadat zítra. Nejlepší předpověď počasí zde získáte, když se podíváte na oblohu," řekl Vettel spokojeně.

Oslavenec Mark Webber byl dnes evidentně při chuti a poměrně dlouho to vypadalo, že by mohl narozeniny a nový kontrakt oslavit ziskem pole position. Nakonec se musel spokojit se třetí pozicí. I z té má ale Australan v plánu bojovat o příčky nejvyšší.

"Bylo to těsné, ale cítil jsem se dobře. Nikdy tu nevíte, zda kolo, ve kterém se právě nacházíte, je TÍM kolem, jaké potřebujete a chcete zajet. Jen co skončila kvalifikace, začalo znovu pršet. Uvidíme, jak to bude vypadat zítra, víkend zatím probíhá velice hladce. Velice snadno se přitom mohlo stát, že bychom dopadli jako Jenson Button a byli ze hry venku. To se naštěstí nestalo, nezlobil bych se sice, kdybychom startovali ještě o trochu výše, ale kluci v garáži odvedli dobrou práci a zítra chceme bojovat," řekl Webber.

Diskuze (26) Další článek: Soutěž o podepsané hledí Jaimeho Alguersuariho má svého vítěze