Kletba jménem Interlagos konečně prolomena

Jenson Button konečně překonal několikaletou smůlu, když se v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie kvalifikoval třetí. Týmový kolega Lewis Hamilton zítra odstartuje o jedno místo níže, tedy čtvrtý.
Kletba jménem Interlagos konečně prolomena

Jenson Button se na brazilském okruhu Interlagos dokázal dostat do nejlepší desítky naposledy v roce 2005. Tenkrát se v kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie umístil na čtvrtém místě. Několikaleté prokletí však dnes Brit dokázal prolomit a se svým vozem McLaren se tak při zítřejším startu postaví do druhé řady spolu s týmovým kolegou Hamiltonem.

"Jsem ze zítřka celý rozrušený, " říká Button. "Je to poslední závod v sezoně a já ho chci dokončit na vysoké pozici. Užívám si tento moment, protože je to moje nejlepší kvalifikace za posledních šest let. "

"Vždycky jsem závody tady miloval. Je to skvělý okruh pro závodění a bojování. Mezi poslední zatáčkou a zatáčkou číslo jedna je dobrá možnost předjíždění, teď máme navíc možnost za zatáčkou číslo tři využít DRS. Doufám tedy, že zítra dokážu dostat tyhle dva (Vettela a Webbera)," usmívá se Button.

"Ať se dělo cokoli, tohle pro nás byla dobrá sezona. Ne ale dostatečně dobrá. Stále jsou oblasti, na kterých musíme pracovat, ale doufejme, že zítra můžeme mít dobrý závod," optimisticky poznamenal Brit.

Buttonovu radost však už nesdílí jeho mladší týmový kolega. "Ve skutečnosti jsem trošku zklamaný," povzdechl si Hamilton. "Jsme sice pořád ve druhé řadě, ale přáli bychom si být výš. Nemám radost ze svého výkonu, protože jsem nebyl dostatečně rychlý. Za Jensonem zaostávám o pár desetin, což znamená, že vůz může být o něco málo rychlejší. Red Bully však byly dnes značně rychlejší."

Šestadvacetiletý Brit přiznává, že se mu dnešní kvalifikace příliš nepovedla, a doufá, že zítra během závodu zaprší, aby si mohl v konečném pořadí polepšit. "Bylo to ok. Trošku jsem se tedy v autě trápil. Měl jsem potíže s tím, abych z auta dostal trošku lepší čas na kolo. Jsem ale pořád ve druhé řadě, což pro zítřejší start není špatná pozice. Ze čtvrtého místa jsem tady startoval už mockrát. Doufejme, že zítra bude mokro, počkáme a uvidíme. S počasím to tady může být pěkně ošidné. Myslím, že zítra bude pršet, a to moje šance ještě zvyšuje. Čtyřka je pro mě dobré číslo, tak doufejme, že ji zítra dokážeme proměnit v něco ještě pozitivnějšího," zakončuje své prohlášení Hamilton.

Další článek: Je to speciální pocit, přiznává Vettel

Témata článku: , , ,