Klepeme na stupně vítězů, říká Mallya před 100. závodem Force Indie

Spolumajitel Force Indie Vidžaj Mallya je spokojený s výkony obou jezdců a týmu v letošní sezóně. Věří, že se brzy objeví mezi třemi nejlepšími v cíli Grand Prix.
Klepeme na stupně vítězů, říká Mallya před 100. závodem Force Indie

Force India oslaví v Montrealu jubileum, pojede svůj 100. závod formule 1. "Když jsme v roce 2008 začínali, měli jsme jen ambici postoupit z první části kvalifikace a snili jsme o bodech," vzpomínal Mallya. "Jak si dnes stojíme, je velmi potěšující a motivuje nás to, abychom v dalších 100 závodech pracovali stejně tvrdě."

O ideální oslavě má Mallya konkrétní představu. "Myslím, že teď klepeme na dveře našich prvních stupňů vítězů od roku 2009, a je čas udělat tento důležitý krok. Montreal by pro to byl skvělým místem. Je to trať, která nahrává předjíždění a náš vůz předvedl rychlost na přední místa, takže možné je všechno."

Na optimismu Mallyovi dodává poslední závod v Monaku. "Oba naši jezdci a tým podali v ulicích Monte Carla super výkony a je velmi uspokojivé nás vidět po první třetině sezóny na pátém místě šampionátu."

"Závod v Monaku ukázal jasnou třídu obou našich jezdců a asi pomohl utišit některé kritiky týmu. Adrianovy manévry na dva bývalé mistry světa si budeme pamatovat dlouho, stejně jako Paulův odhodlaný výkon při posunu ze 17. na deváté místo."

Cílem pro zbytek sezóny je samozřejmě udržet se vysoko v poháru konstruktérů, ale Mallya ví, že je to velmi těžký úkol.

"Jsem hrdý na všechny v týmu, protože jsme dosáhli dobrých výsledků a získali 44 bodů navzdory některým velmi nešťastným okolnostem. S trochou štěstí navíc bychom byli ještě dál před McLarenem, ale soustředíme se na budoucnost."

"Víme, že naši soupeři budou v příštích pár závodech konkurenceschopnější, ale my jsme ukázali, že se dokážeme přimíchat mezi velké týmy, což máme v úmyslu i pro příští závody."

Další článek: Maldonadovi se víceméně vyrovnám, hodnotí Bottas

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?