Klasický mechanismus učitel-žák, říká De Meo o jezdcích Alpine

Esteban Ocon má smlouvu do konce roku 2024. Fernandu Alonsovi kontrakt končí, ale očekává se, že brzy prodlouží.

Fernando Alonso má na kontě dva body, Esteban Ocon 20. Španěl letos opět podává dobré výkony, ale má smůlu na technické problémy a v Imole musel odstoupit s „rozpáraným vozem“ po kontaktu se Schumacherem. Na kontě má dvě odstoupení, v Austrálii měl technický problém v kvalifikaci. Ocon všechny závody dokončil, i když v Imole mimo body.

Kam s Piastrim? Alpine ho chce mít příští rok na startovním roštu

Kam s Piastrim? Alpine ho chce mít příští rok na startovním roštu

V Imole se však při nasazování nových dílů na pořadí nehledělo. Ředitel Renaultu odmítl, že by pro Ocona bylo „rizkem“ mít vedle sebe zkušeného Alonsa.

„Naopak, právě tady je vidět týmový duch, o kterém jsme mluvili. Pro Imolu jsme měli novou podlahu a místo toho, abychom ji dali Oconovi, který je v pořadí výše, dali jsme ji Fernandovi, který měl zatím smůlu,“ řekl prezident Renaultu Luca De Meo italskému listu Corriere dello Sport.

De Meo vysvětluje, že vztah mezi Fernandem a Estebanem je klasickým příkladem vztahu učitele a žáka, a je rád, že oba tak dobře spolupracují a sdílejí informace, které tým posouvají vpřed.

„Esteban loni vnímal spolupráci s Alonsem jako velkou příležitost. Klasický mechanismus učitel-žák: výměna informací, která pokračuje. Piloti jsou hrdinové, kteří se bez týmu nikam nedostanou.“

Další článek: Nové díly? Ferrari poveze do Miami spíše balíček pro nižší přítlak