Klání novějších týmů vyhrál Kovalainen, těsně následovaný Picem

Klání novějších týmů vyhrál Kovalainen, těsně následovaný Picem

Piloti Caterhamu použili i střední směs pneumatik, závodníci HRT a Marussie se uchýlili pouze ke žlutým, tedy měkkým pneumatikám.

Caterham

Heikki Kovalainen (19.): "Se svým kvalifikačním kolem jsem celkem spokojený, ovšem cítím, že vůz měl větší rychlostní potenciál. První výjezd na středních pneumatikách byl v pohodě, ale po přezutí na měkkou směs mě potkaly trable s DRS. Rychlé zatáčky jsem kvůli tomu nemohl projíždět naplno, což mě stálo trochu času. Přesto si myslím, že jsme před zítřkem v dobré pozici. Za nižších teplot je vyvážení vozu lepší. Pravděpodobně tomu tak bude i zítra. Doufejme tedy, že se nám opět vydaří start a že budeme moci soupeřit s vozy před námi."

Vitalij Petrov (21.): "Upřímně mě průběh dnešní kvalifikace poněkud zklamal. Myslel jsem si, že bude vůz rychlejší. Třetí trénink byl trochu chaotický. Vyzkoušeli jsme několik různých nastavení, abychom nalezli ten správný balanc. Hned po výjezdu na trať v první části kvalifikace jsem cítil, že nebudu moci jet naplno. Na měkké směsi to vypadalo lépe a věřil jsem, že se posunu až na sedmnácté místo. Bohužel, provoz na trati nás trochu pozdržel. Pozitivní určitě bylo, že byl vůz za nižších teplot výrazně lepší. Myslím, že by to zítra mohlo být dobré."

Marussia

Charles Pic (20.): "Kvalifikace mi udělala opravdu, opravdu velkou radost. Auto bylo vskutku výborné, vyvážení bylo téměř perfektní. Ve druhém sektoru měřeného kola jsem ztratil trochu času, což je důvod, proč mě v pořadí přeskočil Kovalainen. Přesto se svým výkonem musím být spokojen. Je to můj nejlepší kvalifikační výsledek sezony, což je skvělé pro mě i pro tým. Musím poděkovat týmu mechaniků, který na voze pracoval dlouho do noci. Doufám ale, že dnešek je za jejich práci odměnil. Už se těším na závod. Start by měl být obzvláště zajímavý. Doufám, že se nám bude dařit posouvat se kupředu stejně jako v Indii. Naším cílem je opět zůstat v kontaktu s Caterhamem."

Timo Glock (22.): "Slušný průběh, ale závěr mě zklamal. Ve třetím tréninku jsme se trochu trápili. Nakonec se nám ale přeci jen podařilo najít dobré nastavení. Zvolili jsme ho i pro kvalifikaci. Vypadalo to dobře, ovšem až do kola, které bylo nejdůležitější. V tom jsme neměli dostatečnou přilnavost pneumatik. Do té doby jsme tvrdě bojovali s Caterhamem. Jsem tedy trochu zklamaný. Nyní musíme provést důkladnou analýzu dat a soustředit se na zítřek."

HRT

Pedro de la Rosa (23.): "Máme za sebou povedený trénink a kvalifikaci. Ve voze jsem se cítil dobře a věřím, že jsme měli v záloze ještě několik desetinek. To ale vlastně může říci každý. Auto jelo bez problémů a potíže nebyly ani s teplotami brzd. V takto horké zemi to přitom v téhle oblasti nebývá snadné. Mám tedy radost. Myslím, že nastavení pro zítřek je dobré. Hlavním úkolem bude dobře odstartovat a držet se Marussie. Měli bychom se pokusit jet na jednu zastávku. Doufejme, že zadní pneumatiky vydrží a že budeme moci na naše rivaly vyvinout tlak."

Narajn Kartykejan (24.): "Byla to pro mne těžká kvalifikace. V Abú Zabí jsem poprvé a vzhledem k tomu, že je to velice technický okruh, to je o to těžší. Nepodařilo se mi poskládat bezvadné kolo. Na první sadě pneumatik jsem jel celkem dobře, ale na druhé jsem měl problémy s provozem. Zadní pneumatiky tak odešly dříve, než jsem počítal. Přestože se tu necítím úplně dobře, dám do toho zítra všechno a pokusím se odvést dobrý výkon a dokončit závod."

Doporučujeme

Články odjinud