Kimi Räikkönen se vrací do formule 1, bude závodit pro Renault

Tým Renault dnes oznámil, že podepsal smlouvu na závodní sedačku pro rok 2012 s bývalým mistrem světa Kimim Räikkönenem.
Kimi Räikkönen se vrací do formule 1, bude závodit pro Renault

"Jsem nadšený, že se do formule 1 vracím po dvouleté přestávce, a jsem vděčný Lotusu Renault GP za tuto příležitost," řekl Räikkönen. "Čas strávený ve světovém šampionátu rallye byl užitečnou fází mé jezdecké kariéry, ale nemůžu popřít, že moje touha po formuli 1 byla poslední dobou obrovská."

"Vrátit se s týmem Lotus Renault GP bylo snadným rozhodnutím, protože na mě zapůsobily jeho ambice. Teď se těším, že sehraji důležitou roli v posunu týmu na čelo startovního roštu."

Finský závodník podepsal s týmem Renault, jenž bude příští rok závodit pod názvem Lotus, dvouletou smlouvu.

"Celý rok jsme říkali, že je náš tým na začátku nového cyklu," připomněl majitel stáje Gérard Lopez. "V pozadí jsme tvrdě pracovali na budování základů úspěšné struktury, abychom mohli brzy bojovat na nejvyšší úrovni."

"Kimiho rozhodnutí vrátit se do formule 1 s námi je prvním krokem v sérii oznámení, díky kterým bychom se v budoucnu měli stát ještě silnějšími. Samozřejmě se všichni těšíme na spolupráci s mistrem světa. Jménem našich zaměstnanců bych chtěl Kimiho přivítat v Enstonu, který byl vždy známý svým lidským přístupem k formuli 1."

Räikkönen dlouho vyjednával s Williamsem, ale v Brazílii vyšlo najevo, že k dohodě nedošlo. U Renaultu se dávaly Finovi menší šance, protože šéf týmu Eric Boullier nedávno prohlásil, že kandidátem číslo 1 na Kubicovu sedačku je Romain Grosjean.

Kdo bude týmovým kolegou Räikkönena, tým zatím neoznámil, ale očekává se potvrzení Vitalije Petrova. Räikkönenův návrat mimo jiné znamená, že pokud se nestane něco mimořádného, bude příští rok ve startovním poli hned šest mistrů světa (Schumacher, Vettel, Alonso, Button, Hamilton a Räikkönen), což je v historii formuli 1 rekord.

Diskuze (270) Další článek: Soutěž o lístky na pražské promítání filmu Senna má své vítěze
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10