Kimi Räikkönen se v červenci zúčastní finské rally

Pilota Ferrari čeká debut ve WRC.
Kimi Räikkönen se letos v červenci zúčastní finské rally, která je součástí WRC. Pilota Ferrari tak čeká po několika účastech v národních soutěžích debut na samotném vrcholu rally.

Räikkönen se posadí za volant Fiatu Abarth Grande Punto, který testoval již tento týden doma ve Finsku, a spolujezdcem mu bude Kaj Lindström. Ten v minulosti jezdil se čtyřnásobným mistrem světa Tommim Mäkkinenem, jehož tým Räkkönenovi vůz poskytne.

"Finská rally určitě nebude snadná," řekl Lindström pro Autosport. "Rally, které jsme doposud jezdili, byly malé podniky. Třídenní podnik WRC je mnohem delší a intenzivnější než tyto národní závody."

"A nezačíná to samotnou rally, máme dva dny na průzkum tratí a dělání poznámek. Kimi si umí dělat velmi dobré poznámky o rychlosti, ale tady bude při mapování tratí pod tlakem."

Další novinkou bude pro Räikkönena povrch tratí, doposud měl zkušenosti jen se sněhem a asfaltem, teď ho čeká šotolina.

"Ale jedna z nějtěžších věcí pro Kimiho bude rychlost této soutěže. Finská rally a používané cesty jsou velmi rychlé, předtím jsme nic takového nikdy nejeli, bude to chtít čas. Ale nezapomínejme, že je tento kluk celkem dobrý jezdec! Je velmi talentovaný a věřím, že se s tím dobře vyrovná, dodal Lindström.

Räikkönen se zúčastnil již tří rally. Letos v lednu debutoval v Arctic rally a skončil třináctý. Na sněhu ve Vaakuna rally skončil se svým Abarthem mimo trať a celkově mu patřilo sedmnácté místo, před nehodou držel sedmou pozici. Na asfaltu jel poprvé v Rally della Marca v Itálii, kde s poškozeným kolem odstoupil v třetí rychlostní zkoušce.
Další článek: Megaúspěšný Brawn BGP001 vznikal v pěti aerodynamických tunelech

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00