Kimi Räikkönen na konci sezóny končí u Ferrari a přestupuje do Sauberu!

Kimi Räikkönen na konci letošní sezóny skončí u Ferrari jako závodní jezdec. Ferrari to potvrdilo. Neuvedlo, kdo ho nahradí. Předpokládá se, že to bude Charles Leclerc.

„Scuderia Ferrari oznamuje, že na konci sezóny 2018 Kimi Räikkönen končí ve své současné roli,“ uvedl tým v oficiálním prohlášení.

Ferrari ocenilo Finův přínos jako jezdce a také jeho lidské kvality. „Hrál rozhodující roli v růstu týmu a zároveň byl vždy skvělým týmovým hráčem.“

„Se Scuderií Ferrari se stal mistrem světa, takže bude vždy součástí historie týmu a rodiny. Děkujeme Kimimu za vše a přejeme mu a jeho rodině do budoucna vše nejlepší.“

Jak šel čas s Kimim Räikkönenem

Jak šel čas s Kimim Räikkönenem

Osmatřicetiletý Räikkönen přišel do Ferrari poprvé z McLarenu v roce 2007, kdy nahradil Michaela Schumachera. Hned v první sezóně získal pro Ferrari titul, který je od té doby posledním jezdeckým titulem pro stáj z Maranella.

Na konci sezóny 2009 odešel z Ferrari i formule 1. Do F1 se vrátil v roce 2012 a v roce 2014 se vrátil i do Ferrari. +

Odchází do Sauberu

Jen chvíli po vydání prohlášení Ferrari, uveřejnil Räikkönen na svém Instagramu informaci, že na dva roky přestupuje do týmu Sauber. Ve švýcarském týmu Fin v roce 2001 debutoval.

Informaci už potvrdil také tým Alfa Romeo Sauber. Podle Frederica Vasseura je příchod Kimiho Räikkönena důležitým pilířem projektu a přibližuje to Sauber k dosažení cíle – v blízké budoucnosti dosáhnout významného pokroku v týmu. 

„Kimiho nepochybný talent a nesmírné zkušenosti ve formuli 1 nejen přispějí k rozvoji našeho vozu, ale také urychlí růst a rozvoj našeho týmu jako celku,“ dodal Vasseur v krátkém prohlášení.

Foto: Getty Images /  Mark Thompson

Další článek: McLaren už zázraky nečeká! Brown mluví o extrémně špatném autě