Kimi Räikkönen kvituje pozměněné regule kolem DRS

Podle třetího muže letošního ročníku mistrovství světa vozů formule 1 může rozhodnutí omezit používání DRS zajistit vyšší bezpečnost.
Kimi Räikkönen kvituje pozměněné regule kolem DRS

Poslední zasedání Světové rady motorsportu rozhodlo o tom, že počínaje rokem 2013 budou pro využívání systému DRS platit stejná pravidla jako v závodě po celý víkend. Dosud bylo užívání DRS omezeno pouze v závodě, v trénincích a v kvalifikaci žádné restrikce zavedeny nebyly. 

"Je to rozumné rozhodnutí. Začalo to být čím dál přímočařejší. Všichni DRS zapínali dříve a dříve. Po překročení určité hranice by to způsobilo velkou bouračku. Piloti samotní si tuto změnu přáli. Některé lepší vozy to určitě stabilizuje. Takový Red Bull sice mohl se zapnutým DRS často jezdit i v zatáčkách, jiné týmy ale ne," řekl mistr světa z roku 2007, čímž potvrdil naděje Ferrari, že omezené DRS by mohlo Scuderii pomoci.

Kimi Räikkönen i v příštím roce bude hájit barvy týmu Lotus. Jeho kolegou zůstává francouzský závodník Romain Grosjean. Räikkönen letos zažil povedený comeback, v celkovém pořadí skončil na třetím místě a připsal si dokonce vítězství ve Velké ceně Abú Zabí.

Další článek: De la Rosa pochybuje o druhém návratu k McLarenu

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.