Kimi, nebo Ricciardo? Vettel by bral oba

Ať už se tým rozhodne jakkoliv, Vettel to bude respektovat. Chce-li totiž vyhrát další titul, musí porazit všechny, a to nehledě na to, kde zrovna jezdí.
Kimi, nebo Ricciardo? Vettel by bral oba

Vlastně už ani není žádným tajemstvím, že o tom, kdo bude týmovým kolegou Sebastiana Vettela u Red Bullu, se rozhodne mezi Danielem Ricciardem a Kimim Räikkönenem. Média i velká část fanoušků z pochopitelných důvodů prahne po tom, aby se Vettelovým parterem stal Räikkönen. Úřadující mistr světa nedávno řekl, že angažování finského pilota by bylo velkou výzvou, zároveň by se ale nezlobil ani v případě, že by Webbera vystřídal další Australan.

"Ani jeden by mi nevadil, s oběma bych vycházel v pohodě. Kimiho znám o něco lépe než Daniela, ten ale v testech odvedl dobrou práci. Vlastně všichni naši jezdci se tento týden v testech předvedli v dobrém světle, Felix Da Costa i Carlos Sainz Jr. jeli pěkně. Urželi vůz na trati, přestože nepatří k těm jednodušším. Navíc bylo docela teplo, takže s výsledky testů můžeme být spokojeni.

Samozřejmě rozumím tomu, že příchod Kimiho by způsobil velké pozdvižení. Když ale chcete bojovat o titul, nezáleží na tom, jestli vaším kolegou je, nebo naopak není silný jezdec. Musíte porazit všechny. Momentálně je těžké odhadnout, jaká volba by byla nejlepší. Je to týmové rozhodnutí. Mohu vyslovit svůj názor, ale to je vše," řekl Vettel.

Hvězda týmu Red Bull se vyjářila i k pneumatikám, které byly na Silverstonu testovány. V jejich chování nevidí příliš velké rozdíly. Kvituje, že v průběhu testů v horkém počasí nedošlo k žádným defektům. 

Další článek: Marussia by chtěla Rusa, ale ne za každou cenu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10