Kimi, nebo Ricciardo? Vettel by bral oba

Ať už se tým rozhodne jakkoliv, Vettel to bude respektovat. Chce-li totiž vyhrát další titul, musí porazit všechny, a to nehledě na to, kde zrovna jezdí.
Kimi, nebo Ricciardo? Vettel by bral oba

Vlastně už ani není žádným tajemstvím, že o tom, kdo bude týmovým kolegou Sebastiana Vettela u Red Bullu, se rozhodne mezi Danielem Ricciardem a Kimim Räikkönenem. Média i velká část fanoušků z pochopitelných důvodů prahne po tom, aby se Vettelovým parterem stal Räikkönen. Úřadující mistr světa nedávno řekl, že angažování finského pilota by bylo velkou výzvou, zároveň by se ale nezlobil ani v případě, že by Webbera vystřídal další Australan.

"Ani jeden by mi nevadil, s oběma bych vycházel v pohodě. Kimiho znám o něco lépe než Daniela, ten ale v testech odvedl dobrou práci. Vlastně všichni naši jezdci se tento týden v testech předvedli v dobrém světle, Felix Da Costa i Carlos Sainz Jr. jeli pěkně. Urželi vůz na trati, přestože nepatří k těm jednodušším. Navíc bylo docela teplo, takže s výsledky testů můžeme být spokojeni.

Samozřejmě rozumím tomu, že příchod Kimiho by způsobil velké pozdvižení. Když ale chcete bojovat o titul, nezáleží na tom, jestli vaším kolegou je, nebo naopak není silný jezdec. Musíte porazit všechny. Momentálně je těžké odhadnout, jaká volba by byla nejlepší. Je to týmové rozhodnutí. Mohu vyslovit svůj názor, ale to je vše," řekl Vettel.

Hvězda týmu Red Bull se vyjářila i k pneumatikám, které byly na Silverstonu testovány. V jejich chování nevidí příliš velké rozdíly. Kvituje, že v průběhu testů v horkém počasí nedošlo k žádným defektům. 

Diskuze (293) Další článek: Marussia by chtěla Rusa, ale ne za každou cenu
21:17 | Vypadá to, že Arrivabene x Binotto zatím 1:0. Binotto podle italských médií nedorazil do Austinu.
18:43 | TOP 5 jezdců v historii F1 podle Alonsa: Schumacher, Prost, Fangio, Senna a Hamilton.
15:20 | Potvrzeno... Schumacher i Ticktum se zúčastní prestižního závodu F3 v Macou... přesně za měsíc.
13:16 | Potvrzen harmonogram testů. Pojede se opět v Katalánsku a to od 18. do 21. února a od 26. února do 1. března.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10