Key by uvítal, kdyby k Hondě přešel i Red Bull

Red Bull by od příštího roku mohl jezdit s pohonnými jednotkami Honda. Toro Rosso by to nevadilo – spíše naopak.
Key by uvítal, kdyby k Hondě přešel i Red Bull

Toro Rosso, které v prvních testech odjelo nejvíce kol, je letos jediným zákazníkem Hondy. Od příští sezóny by se to mohlo změnit. Spolehlivost a výkon japonského motoru bedlivě sledují u Red Bullu. 

Christian Horner nedávno řekl, že Red Bull si nechává otevřené všechny možnosti. Mohl by zůstat u Renaultu, ale také přejít k Hondě. Francouzi chtějí, aby se Red Bull v souladu s pravidly rozhodl do května.

Zůstane Red Bull u Renaultu? Francouzi chtějí odpověď do května

Zůstane Red Bull u Renaultu? Francouzi chtějí odpověď do května

„Pokud jde o Red Bull Racing, bude to nakonec jejich rozhodnutí, ale pokud bychom mohli sdílet dodavatele motoru, bylo by to dobré,“ řekl technický šéf Toro Rosso James Key.

„Myslím, že by to byla příležitost k bližší spolupráci v určitých aspektech, což by bylo dobré pro oba týmy. Takže v tomto ohledu s tím nemám žádné problémy.“

„Máme samostatnou smlouvu, Red Bull by měl jinou. Není to kombinovaná smlouva. Máme smlouvu na tři roky.“

Honda může letos dohnat Renault, věří Key

Honda může letos dohnat Renault, věří Key

Foto: Getty Images / Peter Fox 

Další článek: Regionalizace kalendáře F1 se zatím odkládá

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.