KERS nám umožní skutečně bojovat, těší se Kovalainen

Po dvou letech působení ve formuli 1 tým Caterham poprvé nasadí systém na rekuperaci kinetické energie. Jeho jezdci se radují, že budou konečně mít kompletní arzenál.
KERS nám umožní skutečně bojovat, těší se Kovalainen

"Je to něco, co nám umožní opravdu závodit s týmy kolem nás," řekl o KERS Heikki Kovalainen pro Sky Sports. "Co se týče časů na kolo, mělo by nám to přinést asi čtyři desetiny sekundy."

Caterham stále čeká na svůj první bod a konkurence je tvrdá. Od svého debutu byl nejlepší z nových týmů, ale probít se přes ostatní etablované stáje do první desítky v závodě se mu ještě nikdy nepodařilo.

"Jako tým se chceme posunout do středu pole," pokračoval finský pilot. "Dali jsme si za cíl, že chceme pokaždé postoupit do druhé části kvalifikace a přímo bojovat s týmy před námi, ať už to bude Williams nebo někdo jiný. Je to opravdu velmi vyrovnané a my chceme být v té skupině."

Další článek: Caterham dokončil představení svého monopostu CT01

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10