KERS byl podle Vettela pro zisk pole position klíčový

Pilot Red Bullu se zítra stejně jako v Austrálii na roštu postaví na první místo. Tentokrát ovšem s o poznání menším náskokem. Nebýt KERSu, možná by tlaku Hamiltona neodolal.
KERS byl podle Vettela pro zisk pole position klíčový

Okruh v Sepangu měl být oproti Melbourne podle mnohých lepším indikátorem rozložení sil v poli. Výsledky v první pětce se ovšem s Austrálií shodují, jen odstupy se povážlivě smrskly. Hamilton za vítězným Vettelem zaostal o jednu desetinu.

"Včetně kvalifikace to je hodně náročný víkend. S vozem jsem byl spokojený, ale nikdy jsem nedokázal chytit ten správný rytmus, čili včerejšek neprošel tak hladce, jak jsme doufali. Dnes jsme věděli, že jedeme s nainstalovaným systémem ve voze, takže nám nezbývalo, než mu věřit. Za nepoužívání KERSu v posledním závodě jsme se stali terčem kritiky, a tak jsme tu vyřešili většinu problémů, které s tím máme. Myslím, že bez něho bychom nebyli tam, kde jsme, takže chlapcům náleží pochvala," prohlásil Vettel.

Australan Mark Webber odstartuje stejně jako v Melbourne ze třetího místa, ovšem jeho ztráta se zmenšila takřka o půl sekundy.

"Věděl jsem, že to bude hodně těsné. Pro nás to bylo dost přímočaré. Zkrátka jsme museli jet tak rychle, jak jen jsme mohli. Není v našich silách ovlivnit, jak velké budou rozestupy mezi jezdci. Z mého pohledu jsem podal lepší výkon než v Melbourne. Na zítřejší závod už se těším. Startuji z čisté strany roštu. Závod bude zajímavý a měl by přinést mnoho zastávek v boxech," nechal se slyšet Webber.

Další článek: Hamilton za Vettelem zaostal o jednu desetinu sekundy - AKTUALIZOVÁNO

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.