Ke zvýšení bezpečnosti v pit lane přispěje i snížení rychlosti vozů

FIA oznámila, že kromě zákazu pohybu médií v boxové uličce také sníží maximální povolenou rychlost monopostů formule 1.
Ke zvýšení bezpečnosti v pit lane přispěje i snížení rychlosti vozů

Bernie Ecclestone už dříve oznámil, že v důsledku nehody kameramana Paula Allena z německé Grand Prix dojde k vykázání kameramanů k fotografům na boxovou zeď. FIA to potvrdila a přidala další opatření.

Tím je snížení maximální povolené rychlosti vozů během závodů ze 100 km/h na 80 km/h, s výjimkou Melbourne, Monaka a Singapuru, kde je limit jen 60 km/h.

Tyto změny už byly schváleny s platností pro příští rok a FIA je teď nechá co nejdříve odhlasovat Světovou radou motorsportu tak, aby se staly součástí i letošních pravidel.

Média se tedy alespoň zatím obejdou bez ochranných přileb, které musí mít všichni členové týmů, kteří během závodních zastávek v boxech pracují na voze.

Další článek: FIA znovu otočila, závodní jezdci můžou testovat jen pneumatiky

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.