Když zajedete dobré kolo a jste třináctý, není to dobrý pocit, přiznává Leclerc

Ferrari zažilo na domácí půdě v Monze nejhorší kvalifikaci na Velkou cenu Itálie formule 1 od roku 1984, kdy také ani jeden z pilotů stáje z Maranella nestál na roštu v nejlepší desítce. Charles Leclerc v sobotu obsadil třinácté místo, Sebastian Vettel ani nepostoupil z Q1 a skončil sedmnáctý.
Když zajedete dobré kolo a jste třináctý, není to dobrý pocit, přiznává Leclerc

Michele Alboreto v roce 1984 startoval z 11. a René Arnoux ze 14. pozice. Domácí Alboreto přesto před 26 lety dokázal nakonec dojet druhý.

Leclerc s Vettelem navázali na kvalifikaci z minulého podniku ve Spa-Francorchamps, kde také ani jeden z nich nepostoupil do Q3 mezi deset nejrychlejších.

„Před víkendem jsme to trochu čekali. Víme, že Spa a Monza jsou pro nás zřejmě dvě nejhorší tratě, další pak možná budou později. Je to tak, je to těžké, protože jakmile zajedete dobré kolo a jste třináctý, není to dobrý pocit,“ řekl Leclerc pro Sky F1.

„Jistě, bolí to o to více, že jsme tady doma. Bohužel taková je teď pro nás realita. Musíme pracovat a v Mugellu, což je stále domov pro Ferrari, budeme trochu lepší. Doufám, že od příštího závodu uvidíme světlo na konci tunelu, protože tohle jsou pro nás dva velmi těžké víkendy, kde zkoušíme věci na autě.“

Vettel letos poprvé nepostoupil z Q1

Bylo k tomu blízko už minulý týden v Belgii, dnes se černý scénář Ferrari naplnil. Vettel se v Monze nedostal ani z první části kvalifikace a zajel sedmnáctý čas. O možnost zlepšit se Vettela navíc připravil vláček jezdců, kteří si před poslední zatáčkou připravovali nájezd do svého ostrého kola.

„Nemělo smysl se začít navzájem předjíždět. Je tu minimální čas, takže všichni by to měli zvládnout. Když začnete předjíždět, způsobí to problémy. Tak to také bylo,“ řekl Vettel.

Vettel obdaroval Ferrari. Na tribuně jsou papíroví zaměstnanci

Vettel obdaroval Ferrari. Na tribuně jsou papíroví zaměstnanci

Další článek: Hodně jsem riskoval, přiznal Sainz Jr. po vyrovnání nejlepšího kvalifikačního výsledku

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.