Když se naskytne šance zaútočit na Verstappena, půjdu do toho, říká druhý Norris

Překvapením kvalifikace na Velkou cenu Rakouska formule 1 byl Lando Norris, který se s mclarenem dostal do první řady.
Foto: Getty Images 
Když se naskytne šance zaútočit na Verstappena, půjdu do toho, říká druhý Norris | Foto: Getty Images

Brit na nejrychlejšího Maxe Verstappena z Red Bullu ztratil pouze 48 tisícin sekundy. Přesto je druhé místo nejlepším kvalifikačním výsledkem Norrise během jeho působení ve F1.

Norris tak navázal na minulý víkend, kdy na Red Bull Ringu v rámci Velké ceny Štýrska obsadil v kvalifikaci čtvrté místo, ale díky penalizaci Valtteriho Bottase startoval třetí.

„Uděláme maximum, pokusíme se udělat krok vpřed a vydat se správným směrem. Ale nebylo to tak, že bychom minulý víkend byli blízko a nyní jsme udělali ten další krok. Nechci být příliš negativní, chci být optimista. Zároveň jsem ale realista a vím, že to bude těžký závod,“ říká Norris.

„Jsme v nejlepší pozici, když ale budu mít šanci jít na první místo, šanci závodit s Maxem, půjdu do toho. Stále to dělám, stále závodím. Pořád chci dělat to nejlepší. Také ale vím, co je nejlepší pro nás, co je nejlepší pro mě a pro tým a proti komu bohužel v zítřejším závodě budeme bojovat.“

Ricciardo opět třináctý

Stejně jako minulý víkend obsadil na stejné trati Daniel Ricciardo v kvalifikaci i dnes třinácté místo. Letos tak už popáté chyběl mezi deseti nejrychlejšími.

„Bohužel, podobný výsledek jako minulý týden. Bylo to lepší, ale neprojeví se to v čase na kolo. V Q1 jsem byl velmi spokojen se svými koly. Měl jsem pocit, že si vedu dobře, ale stále jsem ztrácel půl sekundy. V tuto chvíli nevím, kde jinde ještě získat rychlost,“ řekl Ricciardo.

Další článek: Hamilton předpovídá Verstappenovu snadnou cestu za vítězstvím, sám chce napravit škody

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)