Když se mistr svlékne. (Do civilu!)

S neúprosně se blížícím koncem roku se nám trošku nevázaně rozpovídaly i některé známé tváře světa formule 1. Jak to tedy vypadá, když dvojnásobný mistr světa Sebastian Vettel vyleze z kokpitu?
Když se mistr svlékne. (Do civilu!)

Před začátkem nového roku publikovaly finské noviny Turun Sanomat rozhovor s Tommim Pärmäkoskim, člověkem, který hraje významnou roli v životě nejmladšího mistra světa F1 Sebastiana Vettela.

Finský fyziolog se nesmazatelně zapsal do života mladého německého jezdce nejen jako jeho trenér, nýbrž i jako o pár let starší kamarád. Bezprostředně po zisku svého druhého titulu ho Němec dokonce jmenoval jako osobu, které nejvíce vděčí za svůj úspěch. Finským novinám se Pärmäkoski pokusil odhalit pár momentů společně strávených s mladým šampionem.

Co zajímavého tedy prožila hvězda formule 1 během loňské sezony?

Například druhý den po vítězné GP Singapuru se pilot se svým trenérem rozhodli povečeřet v jedné z místních restaurací. Najali si tedy taxík a vypravili se do víru velkoměsta. "Během cesty jsme se pustili do řeči s řidičem," vypráví Pärmäkoski. "Taxikář se nás zeptal, jestli jsme se dívali na včerejší velkou cenu, Sebastian tedy odpověděl, že ano a že k ní máme dokonce i svůj postoj. Pak se ho Sebastian zeptal, jestli má nějakého oblíbeného jezdce. Na to konto taxikář odpověděl, že Vettela," směje se Fin.

"Seb na to samozřejmě reagoval. Řekl, že Vettel obecně není tak moc dobrý závodník, je to prý ale sympatický klučina. Taxikář se s ním ale začal hádat a snažil se dokázat, že je Vettel vynikající jezdec. Navrch pak ještě přidal, že ho (Vettela) kdysi viděl na diskotéce s holkama.

Sebastian se ho pak zeptal, jestli si myslí, že by Vettela poznal, kdyby ho ještě někdy náhodou viděl. Řidič odpověděl, že samozřejmě ano, akorát prý je škoda, že by Vettel nepoznal jeho. Sebastian potom v legraci řekl, že by Vettel taxikáře rozhodně poznal, čemuž jsme se všichni notně nasmáli," vypráví Pärmäkoski.

"Když jsme pak dojeli na místo a platili jsme, Sebastian podal řidiči ruku a ve stylu Jamese Bonda řekl: Jsem Vettel. Sebastian Vettel!" zakončuje vyprávění první příhody Fin.

Před Velkou cenou Německa spolu zase Vettel s Pärmäkoskim hrozně pospíchali na jednu důležitou sponzorskou akci. Co čert nechtěl, v polovině cesty jim začalo docházet palivo. Vettel ho tedy chtěl doplnit u jedné z čerpacích stanic, jenomže se stejným cílem tam už čekala ohromná kolona aut.

"Sebastian kličkoval mezi auty a nakonec se vmáčknul před jakéhosi řidiče," snažil se vybavit si tehdejší atmosféru Pärmäkoski. "Toho řidiče to ale příšerně rozčílilo. Vyskočil z auta, začal máchat rukama a křičel: ´Proklatej Schumacher! Co vy si to už všechno nedovolíte? Myslíte si, že na to máte nárok?´

Sebastian tedy také vylezl z auta, klidně se mu omluvil, přiznal, že na to samozřejmě neměl právo a že prostě jenom hodně pospíchá. V tu chvíli rozzuřený oponent Vettela poznal. Okamžitě změnil výraz v obličeji, popadl ve svém autě kousek papíru a běžel prosit o autogram. Najednou tedy bylo po incidentu," vzpomíná Fin.

Během čínského závodního víkendu se zase takhle jednou spolu tito dva přátelé vraceli pozdě v noci do hotelu. Tam je překvapily tři zaryté fanynky, netrpělivě již několik hodin vyčkávající na návrat svého hrdiny.

"Když dívky viděly, že se naše auto objevilo na parkovišti vedle hotelu, velmi se zaradovaly. Sebastian vzdechnul, ale souhlasil, že jim dá autogram a vyfotí se s nimi, aby jim alespoň trošku vykompenzoval to dlouhé čekání. Když k nám však došly blíž, nechtěly se vyfotit s ním, ale se mnou! Já jsem byl překvapen, ale ony řekly, že jsem takový milý blondýn. Sebastian se na mě potom díval se závistí v očích!"

Další článek: Univerzální tisková zpráva

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen