Když půjde o vítězství, budu agresivní, slibuje Bottas

Finský závodník věří, že se svého prvního triumfu v kariéře může dočkat ještě letos.
Když půjde o vítězství, budu agresivní, slibuje Bottas

Valtteri Bottas se nechal slyšet, že dokáže být agresivní, pokud bude v závodě moci bojovat o vítězství.

Finský závodník letos předvádí velmi konzistentní výkony, v devíti závodech, které letos absolvoval, se sedmkrát vešel do první šestky. A zatímco svůj přístup nehodlá měnit, slibuje, že rozhodně ještě může zabrat.

„Pokud chcete získat slušnou porci bodů nebo pokud chcete vyhrát, musíte nejprve závod dokončit,“ řekl. „Když riskujete, je lepší podstoupit kalkulovaný risk než něco zbrklého. Já věci dopředu propočítávám poměrně hodně, zvažuji, jestli má smysl jít do rizika, nebo ne.

Můj styl je stále konzistentní, ale myslím, že řada lidí to zřejmě neviděla, co se týká vítězství.

V boji o vítězství nebo o důležité pozice dovedu být agresivní, takže si myslím, že se toho v určitém bodě dočkáme.“

Bottas dodal, že Mercedes je podle něj letos stále porazitelný jen velice obtížně. V cestě na vítězství navíc Williamsu stojí také Ferrari. I přesto však Fin věří, že se prvního triumfu může dočkat už v tomto roce.

„Mercedes je v tuto chvíli tak daleko, že si myslím, že by to mohlo být možné, jen pokud budou mít z nějakého důvodu smůlu, pak ale budeme potřebovat být také před Ferrari,“ zhodnotil.

„Myslím, že pokud se nám podaří dostihnout Ferrari, pak se ten sen může přiblížit. Letos už jsme párkrát byli na pódiu, což je dobré. Není to špatné, ale samozřejmě chceme víc.

Vítězství – neříkám, že je to nemožné. V tuto chvíli je to obtížné, ale samozřejmě se budeme pořád snažit.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Další vylepšení Force India nasadí v Singapuru

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)