Když prohrajete kvalifikaci, nejste prioritou pro tým, říká Ericsson

Sauber do letošní sezóny vletěl jako vítr. V Austrálii bral 14 bodů a byl symbolem zlepšení motoru Ferrari. Poté ale přišly chudé časy. V posledních třech závodech Ericsson ani Nasr nebodovali.
Když prohrajete kvalifikaci, nejste prioritou pro tým, říká Ericsson

Ve Spa nasadí Sauber vylepšený motor, s nímž Ferrari už nějakou tu dobu jezdí (pozdější nasazení je volbou Sauberu), v Singapuru pak mají přijít vylepšení samotného vozu.

Sauber vysvětlil, proč nedostane upgradovaný motor už teď

Sauber vysvětlil, proč nedostane upgradovaný motor už teď

Zapracovat na sobě chce i Marcus Ericsson a to zejména v kvalifikacích. „Pro mě je naprosto zřejmé, musím se zlepšit v kvalifikaci,“ řekl Ericsson pro Autosport. V souboji s Nasrem Ericsson skutečně ztrácí a to poměrem 3:6.

„To je oblast, kde trpím nejvíce, hlavně v porovnání se svým týmovým kolegou. Problémem je to, že to o ovlivní celý váš závod, protože jste pro tým tím druhým a nejste prioritou při plánování strategie, což vám zkomplikuje život.“

„Vůz je dobře vyvážený a dobře se řídí, ale někdy musíte hledat způsoby, jak ho více přizpůsobit vašemu jízdnímu stylu, aby bylo možné z něj získat více.“

„Pro mě to znamená, že musím najít způsob, jak ho dostat v kvalifikaci na limit.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fangiova exhumace prý nakonec proběhne, objevují se nové informace

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.