Když jsem projel cílovou čárou, adrenalin mi pořádně stoupl do žil, říká Vettel

Sebastian Vettel dojel v Austinu na sedmém místě a to přesto, že měl nejpomalejší zastávku z celého startovního pole.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Když jsem projel cílovou čárou, adrenalin mi pořádně stoupl do žil, říká Vettel | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Jezdcům Astonu Martin se v Austinu v kvalifikaci dařilo. Vydělali také na penalizacích soupeřů. V závodě měli dobrou rychlost, ale objevily se jiné problémy.

Lance Stroll cíl závodu neviděl – boural s Fernandem Alonsem, za což dostal od sportovních komisařů penalizaci 3 míst pro Grand Prix Mexika.

Sebastian Vettel také neabsolvoval snadný závod. Startoval desátý, dostal se na páté místo. Poté o nějaké pozice přišel. Když zajela špička do boxů, dostal se na dvě kola do vedení závodu. Z prvního místa zajel k mechanikům. Jeho zastávka však trvala téměř 17 sekund.

Klepněte pro větší obrázek
Strategie Vettela. Foto: Pirelli

Vettel se přesto dokázal dostat zpět a po penalizaci Alonsa získal sedmé místo. Nebýt pokažené zastávky, mohl bojovat s Norrisem a polepšit si tak o jednu pozici.

„Nakonec to byla dobrá jízda, při které jsme se dostali zpět nahoru a získali šest bodů,“ řekl Vettel. „Posledních pár kol jsem si opravdu užil, zejména souboj s Kevinem v posledním kole.“

„Když jsem projel cílovou čárou, adrenalin mi pořádně stoupl do žil. Nebýt pomalé zastávky, myslím, že jsme měli šesté místo snadno v kapse, takže bychom se měli soustředit na pozitiva našeho dnešního konkurenceschopného tempa vozu.“

„Celý závod jsme byli silní, start byl skvělý a já jsem byl brzy na pátém místě. Bylo také příjemné chvíli vést závod, protože už dlouho jsem na této pozici nebyl.“

Další článek: Podle Alpine neměl protest Haasu vůbec platit

Témata článku: , ,

Aktuality

14:55 | Podle Auto Motor und Sport se do výběrového řízení na dodavatele pneumatik pro roky 2025 až 2027 kromě Pirelli přihlásí také Bridgestone. Nový zájemce bude v nevýhodě, protože by musel vyvíjet dva druhy pneumatik – pro rok 2025 a pak kvůli novým PJ a vozům pro 2026 dál. 
13:44 | Hornerovi se příliš nelíbí sprint v Baku. Pro fanoušky podle něj super, pro peněženky týmů ale ne (větší pravděpodobnost nehod). 
9:18 | Kvalifikaci F2 vyhrál Iwasa. Staněk skončil 17. Kvalifikace se odjela na mokré trati a byla dvakrát přerušena červenou vlajkou. Podruhé po nehodě Martinse... pak už kvalifikace restartována nebyla. 
3:59 | Všichni jezdci obou zákazníků Ferrari (Alfa, Haas) nasadili druhý motor. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00