Kdybych ani letos nevyhrál závod, přišel bych o sedačku v Mercedesu, přiznává Bottas

Opakování sezóny 2018 také v letošním roce by podle Valtteriho Bottase znamenalo, že by ve formuli 1 přišel o svou závodní sedačku u týmu Mercedes.
Kdybych ani letos nevyhrál závod, přišel bych o sedačku v Mercedesu, přiznává Bottas

Finský pilot má za sebou tři roky u týmu Mercedes, kde nahradil Nica Rosberga, který po zisku titulu v roce 2016 ukončil závodní kariéru.

V první sezóně u Mercedesu získal Bottas tři vítězství. V roce 2018 se mu ale nepodařilo vyhrát ani jeden závod a v celkovém hodnocení skončil až pátý.

Na nejvyšší stupínek se Bottas vrátil letos, kdy vyhrál čtyři závody a v konečném pořadí obsadil druhé místo za svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Kromě toho pětkrát vyhrál v kvalifikaci.

Úspěšná sezóna Bottasovi podle jeho slov pomohla z pohledu pozitivního myšlení a opětovného získání nadšení pro formuli 1. Navíc mu zajistila sedačku i pro příští sezónu.

K zisku titulu musím být

K zisku titulu musím být 'verzí 2.77', říká Bottas

„Kdybych měl podobnou sezónu jako v roce 2018, nemyslím si, že by tým se mnou pokračoval. Tak to ve formuli 1 funguje. Je to velmi důležité pro mě a mou celkovou pohodu,“ řekl pro Motorsport.com.

„Teď jsem měl mezi závody mnohem více zábavy. Zamiloval jsem se do sportu, to mi ke konci loňského roku možná trochu chybělo. Nyní mohu s potěšením znovu říct, že mám před sebou spoustu, spoustu let a snad se budu stejně vyvíjet.“

V posledních čtyřech závodech loňské sezóny Bottas dojel vždy pátý. Letos pravidelně obsazoval místa na stupních vítězů, dvakrát skončil čtvrtý, jednou pátý a v Maďarsku osmý. Závod v Německu nedokončil po jezdecké chybě a v Brazílii musel odstoupit pro technický problém.

„Ve srovnání s loňským rokem rozhodně úplně jinak přemýšlím. Počítal jsem zbývající dny do konce sezóny a doufal, budu moct najít způsob, jak se dostat zpátky a začít znovu od nuly. Poslední měsíc minulé sezóny byl velmi, velmi dlouhý,“ řekl.

I přes zmíněný technický problém v Brazílii měl však Bottas úspěšný závěr letošní sezóny.

„Je to hezčí a po mentální stránce jednodušší pro začátek další sezóny. Myslím, že je důležité mít dobré výsledky, nejen v posledních několika závodech,“ řekl.

„Není to potřeba na sto procent, protože i po špatné sezóně můžete další sezónu začít úspěšně, ale je to zkrátka hezčí i pro tým, který ví, že mohu podávat výkony v průběhu celého roku na každé trati,“ uzavřel.

Foto: Getty Images / Francois Nel

Další článek: Výkony George Russella nadchly Claire Williams

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.