Kdyby ostatní věděli, že bude Brawn vítězit, nepomohli by mu

Tvrdí to Bernie Ecclestone.
Když Honda loni oznámila odchod z formule 1, hrozil jejímu týmu definitivní konec. Díky vstřícnému postoji ostatních týmů se ale stáji z Brackley podařilo pod vedením Rosse Brawna přežít. A nakonec vyhrát i oba mistrovské tituly.

Bernie Ecclestone se domnívá, že kdyby ostatní věděli, jak dobrý vůz Brawn postavil, nepomohli by mu.

"Hodně jsme těžili z Hondy," vzpomínal Jenson Button. "Podporovali nás i po svém odchodu. Jsme jim za to hodně vděční. A samozřejmě nemůžeme zapomenout na pomoc od Mercedesu. Bez nich bych mistr světa nebyl."

Ecclestone k tomu pohotově dodal: "A té pomoci se jim dostalo jen proto, že nikdo netušil, že by Brawn mohl vítězit."

Šéf formule 1 přiznal, že nejdříve vůbec nevěřil, že se tým postaví na startovní rošt prvního závodu. Ross Brawn a jeho lidé ovšem věděli, že pokud se jim to podaří, čeká je skvělá sezóna.

První nápověda přišla při prvních testech, ale málokdo zpočátku věřil, že by mohl být monopost BGP001 skutečně tak rychlý.

"Byl jsem o šest desetin rychlejší než všichni ostatní," uvedl Button. "Měli za sebou už tři měsíce testů, já vyjel z boxů, odjel jsem šest kol a byl nejrychlejší. A neměli jsme žádné problémy se spolehlivostí."

Ecclestone si na úvod roku také dobře pamatuje. "Je to pravda. A přesto by po prvním testu na Brawn nikdo nic nevsadil. Všichni si mysleli, že jste jezdili s malým množstvím paliva, abyste nalákali sponzory," řekl.

"A ať už bychom tehdy řekli cokoliv, nikdo by nám nevěřil," dodal Button.

Mistr světa ovšem neočekává, že by i do příští sezóny nastoupil s tak velkým náskokem. "Ferrari a McLaren se vrátí nahoru. Red Bull a Brawn zůstanou silní. Boj bude těžší. Pro formuli 1 je to perfektní scénář," uzavřel.
Další článek: Rozhodnutí o návratu do F1 ovlivnily emoce, přiznal Schumacher