Kdyby na zkušenostech záleželo, tak se to už projevilo, věří Verstappen

Lewis Hamilton je zkušenější než Max Verstappen. Ani on ale už není žádným nováčkem.
Foto: Getty Images
Kdyby na zkušenostech záleželo, tak se to už projevilo, věří Verstappen | Foto: Getty Images

„Myslím, že je přirozené být v této fázi kariéry lépe připraven, než když Lewis bojoval o titul v prvním a druhém roce. Je to součást přirozeného vývoje a je to normální. Cítím se mnohem připravenější a zkušenější než v prvním roce ve formuli 1,“ řekl Verstappen na tiskové konferenci před GP Saúdské Arábie.

„Nemyslím si, že zkušenosti dělají velký rozdíl, protože kdyby ano, projevilo by se to v průběhu celé sezóny. Budu se snažit užít si poslední dva závody a nezáleží na tom, kde skončíme, jako tým jsme měli skvělý rok.“

„Byl to pro nás skvělý rok, zažili jsme spoustu dobrých momentů a užili jsme si ho. Sezóna 2020 pro mě byla nudná, protože jsem byl v podstatě téměř v každém závodě třetí, v mých závodech se toho moc nedělo. Není to způsob, jakým byste chtěli závodit, ale tak to dopadá, když je tým velmi dominantní, a myslím, že v roce 2021 jsme to otočili.“

Verstappen přijíždí do Saúdské Arábie s matematickou šancí stát se mistrem světa, ačkoli jeho náskok před Hamiltonem činí pouhých osm bodů. 

Mistrovská matematika před Grand Prix Saúdské Arábie

Mistrovská matematika před Grand Prix Saúdské Arábie

Další článek: Vettel uspořádal v Saúdské Arábii závod jen pro ženy

10:19 | Podle Motorsport Italia Red Bull neprošel nárazovými testy. Přední část šasi bude muset být posílena.
15:51 | Podle webu RacingNews365 se ve čtvrtek 3. února uskuteční mimořádné zasedání Světové rady motorsportu. Zřejmě kvůli sportovním pravidlům (formát víkendu, sprinty aj.).
27. ledna | Test Ferrari s vozem SF71H ve Fioranu: Sainz 59 kol, Leclerc odpoledne 48 kol.
27. ledna | Jacques Villeneuve je znovu otcem. Syn dostal jméno Gilles (po dědečkovi?).