Kdyby Marussia neztratila desáté místo, Glock by zřejmě zůstal

Timo Glock přiznal, že pro jeho kariéru ve formuli 1 byl do značné míry rozhodující loňský poslední závod v Brazílii.
Kdyby Marussia neztratila desáté místo, Glock by zřejmě zůstal

Marussia držela od Singapuru po Interlagos 10. místo v šampionátu, které jí zaručovali asi o 10 miliónů dolarů větší příjmy. Jenže v posledním závodě ji o tuto pozici připravil Caterham.

"Opravdu jsme počítali s tím, že to desáté místo udržíme," řekl Glock pro německý Speed-Academy. "V tu chvíli (v Brazílii) jsem začal mít obavy."

Marussia se netajila tím, že se s Glockem rozešla z finančních důvodů. Potřebuje jezdce, který jí přinese peníze. A takto otevřeně jednala i s Glockem.

"Tým mi řekl jasně a otevřeně, jaká je situace. Popřemýšlel jsem o tom, pak jsme si spolu sedli a prošli různé možnosti. Následně jsem si uvědomil, v jak těžké ekonomické situaci tým je a jak těžké by bylo udělat očekávaný krok vpřed."

"Měli jsme dobrý základ a věřím, že nové auto bude krokem vpřed. Ale vím, co je třeba, abyste udělali velký krok vpřed. A myslím, že ztráta desátého místa tento velký krok znemožní, proto jsem přehodnotil budoucnost," dodal.

Glock nevyloučil, že by se mohl v budoucnu vrátit do formule 1, kdyby dostal nabídku, ale teď je soustředěný na práci v DTM pro BMW.

Další článek: Montoya se potřetí v kariéře podílel na výhře v Daytoně

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.