Kdyby byly formule 1 širší, asi bych už mohl jezdit, říká Kubica

Stav Roberta Kubici se neustále zlepšuje a jeho cílem zůstává návrat do formule 1. Zatím by ale nemohl odjet všechny závody na všech okruzích.
Kdyby byly formule 1 širší, asi bych už mohl jezdit, říká Kubica

Kubica se vážně zranil na začátku roku 2011 při nehodě v rallye, ale od té doby pracuje na tom, aby se mohl vrátit k tomu, co má nejraději.

"Formule 1 mi schází, ano," řekl pro BBC. "Když děláte vše pro to, abyste byli jezdcem F1, a pak to najednou skončí, nebolí to, ale určitě to není něco, co jste chtěli. Po nehodě jsem prožil mnoho těžkých měsíců, řekl bych, že možná skoro dva roky."

"Nejen kvůli operacím, uzdravování a bolesti, ale později proto, že když se uzdravujete a ležíte v nemocnici, začne vám to scházet a pak si uvědomíte, jak moc jste možná ne milovali, ale jak kladný vztah jste k sportu měli."

"Zaplatil jsem celkem velkou cenu za chybu, ale mohl jsem zaplatit mnohem větší cenu, to je jisté. Je to nešťastnou součástí tohoto sportu a je třeba to akceptovat. Když jedete, nemyslíte na to. Pokud to neakceptujete, neděláte to."

Zatímco polský závodník soutěží v rallye, pořád myslí na návrat do formule 1. "Utrpěl jsem velká zranění v té nehodě v rallye, ale mám štěstí, že pořád můžu jezdit na vysoké úrovni, i když už ne ve formuli 1."

"Jezdit ve formuli 1 by nebyl tak velký problém, problémem by bylo odjet celý závod na všech okruzích, to teď bohužel není možné. Problém ve formuli 1 je prostor. Možná kdyby jednoho dne FIA řekla, že auta musí být o 10 - 15 centimetrů širší, mohl bych jezdit. Ale není to tak, že by rallye byla až druhá volba."

"Pro mě je důležité, že vidím pokrok. I když v normálním životě mám problémy s používáním (pravé) ruky, při jezdění vidím pokrok, v rallye voze, v simulátoru. Otázka je, jak daleko postoupím a jak dlouho to bude trvat. Ale abych byl upřímný, moc nezáleží na tom, jestli to bude měsíc, rok nebo 10 let, možná jednou budu mít šanci znovu jezdit ve formuli 1."

Za začátku června oslavil Kubica své první vítězství ve WRC-2, když byl nejrychlejší v rallye Acropolis.

Další článek: Brawn: Všechna fakta o testu s Pirelli odhalíme až před tribunálem

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon