Kdyby byl závod delší, stupně vítězů by se nás netýkaly, ví Alonso

Španěl dnes sice nedokázal navázat na své loňské vítězství, svým výkonem ale italské fanoušky rozhodně nezklamal. Felipemu Massovi zkazila závod kolize z prvního kola. AKTUALIZOVÁNO.
Kdyby byl závod delší, stupně vítězů by se nás netýkaly, ví Alonso

Alonso předvedl fantastický start, který ho katapultoval ze čtvrtého místa až na místo první. Jenže na čele závodu vydržel pouze pět kol, než převzal vedení Sebastian Vettel. "V bitvách se Sebastianem nemáme co ztratit. Vede šampionát o sto bodů, takže pokud se budeme muset bránit, budeme trochu tvrdší," narážel Španěl na situaci z úvodu závodu, kdy se Vettel ocitl se svým vozem v Curva Grande částečně mimo trať.

"V posledních závodech jsme měli několik dobrých startů, ale při startu z pátého nebo šestého místa tam nebylo dost místa k předjetí. Tady v Monze jsme věděli, že pokud to bude s autem na startu vypadat stejně dobře, je tu do první zatáčky dostatek prostoru k předjetí," vysvětlil Alonso.

Až do poloviny závodu jezdil na druhé pozici, než ho v šestatřicátém kole pokořil Button. Třetí místo si poté uhlídal až do cíle, ale přiznává, že kdyby Velká cena Itálie trvala ještě několik dalších kol, o umístění na stupních vítězů by nejspíš přišel. "Bylo to těsné. Myslím, že tak jedno, dvě kola a pravděpodobně bychom pódium ztratili. Měli jsme štěstí, protože Lewis ztratil v prvních kolech dvacet až třicet sekund bitvami s Michaelem, takže jsme náskok udrželi," dodal.

Felipe Massa dojel sice až na šesté pozici, je ale přesvědčen, že nebýt kolize v první zatáčce, mohl bojovat o pódium. “Šestým místem mohu být jedině zklamaný, protože dnes jsem rozhodně mohl bojovat o místo na stupních vítězů. Naneštěstí, kolize způsobená Webberem mě stála spoustu času a já jsem spadl na desátou pozici. To znamenalo, že jsem musel předjet spoustu jezdců, abych se znovu pokusil dostihnout lídry závodu. Poté už bylo ale velmi pozdě. Kolize s Webberem nezpůsobila žádné poškození. Zasáhl má kola a to můj vůz roztočilo. Brzdil jsem o trochu později, zaujal jsem vnitřní stopu a on mě nikdy nemohl předjet,“ objasnil celou situaci ze svého pohledu Massa.        

Diskuze (105) Další článek: Nejrychlejší kolo zajel Hamilton, nejrychlejší zastávku měl Vettel