Kdy a kde v neděli sledovat závod Indy 500? | Foto: IndyCar

Foto: IndyCar

Kdy a kde v neděli sledovat závod Indy 500?

V neděli se jede slavný závod Indy 500. V akci bude i řada bývalých jezdců formule 1.

Indy 500 se obvykle jede ve stejný víkend jako závod v Monaku. Letos tomu tak ale není. Slavný oválový závod startuje tuto neděli.

Ke startu by mělo dojít v neděli v 18:45 našeho času, ale přenos z Indianapolis začne už kolem 17. hodiny. Doporučujeme si ho pustit dříve, protože Indy 500 není jen závod na hraně a blízko bariér, ale je to také pořádná porce tradic a rituálů od tradičních písní, přes americkou hymnu, požehnání kněze až po slavná slova o nastartování motorů.

Před pár lety vysílala závody IndyCar Nova Sport. V současné době americké formule žádná z českých televizích nevysílá. Přenosy sice nabízí Eurosport, ale pro českou mutaci to bohužel neplatí.

Fanoušci motorsportu však nemusí být smutní a ani nemusí vyhledávat nestabilní nelegální vysílání. Legálně a kvalitně je možné závod sledovat prostřednictvím služby DAZN

Služba nabízí především box, ale od letošního roku také IndyCar. K dispozici není jen přenos z Indy 500 ale celá letošní sezóna. Přenosy lze sledovat prostřednictvím webové aplikace, ale můžete si také stáhnout aplikaci.

DAZN by měl být dostupný pro Android, iOS, Android TV, Amazon Fire TV, Apple TV, Google Chromecast a dále televize LG, Panasonic, Samsung a Sony. Využít lze i konzole XBox a PlayStation. Komentář je samozřejmě v anglickém jazyce.

Dobrou zprávou je cena. V ČR je DAZN k dispozici za zaváděcí cenu 39 Kč měsíčně. 

Na startu řada bývalých jezdců F1 i McLaren

Romain Grosjean na oválech nezávodí. V Indy 500 ho nahradil Pietro Fittipaldi. Fandit ale můžete Ericssonovi (startuje ze třetí řady) nebo třeba McLarenu. Kromě dvou stálých jezdců startuje za tým také dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya. 

Kompletní startovní rošt 105. ročníku Indy 500 najdete na této stránce.

Doporučujeme

Články odjinud